Mortal Kombat XI projesi ses aktörü tarafından doğrulandı

Genellikle Mortal Kombat oyunlarının, serinin ortak yapımcısı Ed Boon tarafından açıklanmasına alıştık. Ancak, 11. ana oyun hakkında henüz resmi bir onay gelmemişti ve yeni oyun açıklanmamıştı. Ancak İspanyol seslendirme sanatçısı Lalo Garza’nın tweet‘i ile Mortal Kombat XI, Netherrealm stüdyosu tarafından açığa çıktı.

Mortal Kombat’ta Kung Lao ve Reptile’ın İspanyolca seslendirmelerini yapan Garza Twitter’da Mortal Kombat XI‘de rol alamayacağını açıkladı. Daha sonra tweetlerinde bir sonraki projenin Mortal Kombat XI ya da başka bir oyun olup olmadığından emin olmadığını açıklayarak devam etti ve yeni oyun için çağırılmadığını belirtti.

Garza’ya göre bu karar Madrid, İspanya ve Mexico City, Meksika merkezli bir oyun yerelleştirme şirketi olan Pink Noise Studios‘tan geldi. Özellikle İspanyolca versiyonuna atıfta bulunduğu göz önüne alındığında, bunun bir sonraki Mortal Kombat oyunu anlamına gelebileceği anlaşılıyor.

Mortal Kombat XI ismiyle gelmesi olası

Garza’nın tweet’deki en önemli detay #MortalKombatXI etiketinin kullanılmış olması. 2011’de gelen Mortal Kombat, MK 9’a referanstı ve ardından Mortal Kombat X ile süregelen adlandırma kuralları gelecek oyunun numaralandırılabileceğini gösteriyor.

Açıklanacak oyun ne olursa olsun, yeni bir Mortal Kombat ya da genel olarak yeni bir NetherRealm projesine bağlıyız. MK 9’un 2010’da açıklamasından bu yana, NetherRealm’in açıklamaları ve sürümler belirli bir modeli izledi. 2011 yılında MK 9 çıkış yaptı, ardından Injustice: Gods Among Us 2012’de ortaya çıktı ve 2013 yılında lansmanı yapıldı.

Mortal Kombat X duyurusu da 2014’te yapıldı ve 2015’te çıktı. Yine Injustice 2, 2016 yılında duyuruldu ve 2017 yılında çıktı. Bu sıraya göre yakında Mortal Kombat XI duyurusu gelebilir gibi görünüyor.

Mortal Kombat XI hakkında gelecek haber ve güncellemeler için ilgili haber akışını takip edebilirsiniz.