Mortal Kombat 11 karakter özelleştirmesi rekabetçi oyunda kısıtlanacak

Mortal Kombat 11 serideki diğer oyunlardan daha özgür bir deneyim sunacak ve karakter özelleştirmesi oyunun en çok öne çıkan yanlarından biriydi. Mortal Kombat 11’deki donanımlar sadece kozmetik olmakla birlikte, oyuncular karakter hareket setlerini ve fatality’leri değiştirme seçeneğine sahip olacaklar. Olası birçok kombinasyonun doğmasıyla dereceli ve yerel turnuva modlarında özelleştirmelerin kısıtlanacağını duymak şaşırtıcı değil. Yine de oyuncularda biraz hayal kırıklığı yaratabilir.

Oyuncular hareketleri, geliştirmeleri ve diğer benzersiz nitelikleri belirleyebilmek yerine, farklı ön ayarlar arasından seçim yapabilecekler. Mortal Kombat 11’deki build sayıları açıklanmasa da, her dövüşçünün seçebileceği en az iki tane yapı olacak (karakterden karaktere değişiklik gösterebilecek). NetherRealm’a göre bu hamle farklı oynanış deneyimleri gibi hissettirecek. Mortal Kombat 11’in Tasarımcısı John Edwards: “Sahip olduğumuz sistemde en iyi oyun çeşitliliğini yaratmayı düşündük ve planlanladık.” dedi.

Buna ek olarak NetherRealm yapıların zaman zaman değiştirilip değiştirilebileceğini ve oyunculara daha fazla seçenek sunabileceğini söyledi. Bu, kozmetik özelleştirmelerin modlarda kısmen kaldırılabileceği ve Mortal Kombat 11’de daha çok kişisel yeteneklerinizi göstermeniz gerekeceği anlamına geliyor.

Kısıtlama dereceli ve yerel turnuva modlarını etkilerken, diğer modlarda yine tam özelleştirme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Mortal Kombat 11 tamamen rekabetçi bir oyun ve oyuncular genel olarak daha şaşırtıcı hamleler yapmak istiyorlar. Bu kısıtlama bazıları için iyi haber denebilir. Kimileri de Mortal Kombat 11 için önemli bir nokta haline gelen yaratıcı özgürlüğün eksikliğine dikkat çekebilir.

Mortal Kombat 11 lansman gününe yaklaştıkça daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Oyunun kadrosuna elementler üzerinde ölümcül kontrolü olan bir tanrıça olan Cetrion katıldı. Ek olarak, takım olarak dövüşme özelliğinin sınırlı bir şekilde de olsa geri döneceğini öğrendik. Ayrıca lansman sonrası için planlanan bazı “oldukça harika” özellikler de olacak.

Mortal Kombat 11, 23 Nisan 2018’de PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de yayınlanacak.