Monster Hunter World: Iceborne’un ilk güncellemesi duyuruldu

Monster Hunter World: Iceborne genişlemesi için ilk ücretsiz güncelleme yakında gelecek. Capcom daha önce klasik canavar Rajang’ı oyuna ekleyeceğini doğrulamıştı ve artık yayıncı güncellemenin 10 Ekim’de PS4 ve Xbox One’a geleceğini açıkladı.

Güncellemenin başka neleri içerdiğini henüz bilmiyoruz ancak yukarıda sözü edilen Rajang, Monster Hunter Freedom 2’de karşımıza çıkan oldukça agresif, maymun benzeri bir canavar. Rajang’ın aşağıda izleyebileceğiniz tanıtım fragmanında canavarın imza “öfke modu” geri dönecek gibi görünüyor. Sinirlendiğinde canavarın kürkü kısmen altın rengine dönüşüyor ve daha acımasız hale geliyor. İşte Monster Hunter World: Iceborne’un ilk DLC güncellemesiyle gelecek yeni canavar:

Rajang güncellemesi bu ayın başlarında PS4 ve Xbox One’da çıkan ücretli Iceborne genişlemesine sahip olan herkes için ücretsiz yayınlanacak. Monster Hunter: World’ün ilk büyük genişlemesi Ocak 2020’de PC’ye de gelecek. Ana oyunun aksine Iceborne çeşitli yeni canavarlara ev sahipliği yapan kutup bölgesi Hoarfrost Reach ve Glavenus gibi geri dönen bazı canavarlarla geldi.

Monster Hunter: World Iceborne, Capcom için şimdiden büyük bir başarıya imza attı ve ilk haftasında 2.5 milyondan fazla sattı. Özellikle bir genişleme için etkileyici bir rakam denebilir. Ayrıca Temmuz ayında ana oyunun satışlarının 13 milyonu aştığını ve Capcom’un şimdiye kadar en çok satan oyunu olduğunu öğrendik. Son olarak Monster Hunter serisinin tüm dünyada 58 milyon sattığı açıklandı.

Capcom’un yakın gelecekte Monster Hunter: World ve Iceborne genişlemesini desteklemeye devam etmesi bekleniyor. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!