Monster Hunter World: Iceborne ve Horizon Zero Dawn yeniden birleşiyor

Monster Hunter: World geçtiğimiz yıl Horizon Zero Dawn içeriğiyle oldukça ilgi toplamıştı ve PS4 kullanıcıları Aloy kıyafetlerini ve donanımlarını Monster Hunter dünyasına taşıyan görevlere katılmışlardı. İki oyunun yolları yeni bir iş birliğiyle yeniden kesişiyor. Capcom, Monster Hunter World: Iceborne genişlemesinin The Frozen Wilds DLC’sine yönelik yeni etkinliği sayesinde Aloy’u yeniden evrenine katacağını açıkladı. İki serinin önceki ortaklığına benzer şekilde Horizon Zero Dawn içeriği sadece PS4’e özel olacak.

Aloy’un Monster Hunter: World’e dönüşü için daha iyi bir zamanlama olamazdı. Capcom Iceborne genişlemesiyle sıcaklığı sıfırın altına düşürdü ve aynı şekilde Frozen Wilds DLC’siyle iki dünya kesinlikle uyum sağlayacaktır. Sonuçta Horizon Zero Dawn’ın The Frozen Wilds genişlemesi de avlanma becerilerinin zorlu koşullardaki değişimini işliyordu.

Capcom yeni etkinliğini duyurmak için özel bir fragman yayınladı:

Video’da sevilen kahraman Aloy göze çarpıyor ve avlanmaya hazırlanıyor. Kısa bir fragman olmasına rağmen videonun sonunda PS4 oyuncularının Monster Hunter: World dünyasında Aloy olarak oynayacağını söyleyerek oyuncuları sevindirecek bir haber veriyor.

Monster Hunter World: Iceborne genişlemesi 6 Eylül’de PlayStation 4 ve Xbox One’a gelecek. DLC’nin 2020’de PC’ye gelmesi planlanıyor. Iceborne oyunun dünyasını büyük ölçüde genişletecek ve satış rakamlarını yukarı çekmesi muhtemel. Şirket temel oyundakilerle paralel içerik güncellemeleriyle Monster Hunter: World’ü desteklemeye devam edebilir.

Görünüşe göre Iceborne özellikle büyüklük bakımından ana oyuna denk bir deneyim sunabilir. DLC beraberinde kutup haritası Hoarfrost Reach‘i getirecek. Bu donmuş bölgede yeni donanımlar, avlanmaya değer yeni canavar türleri, keşfedilecek ek hikayeler ve daha fazlası yer alacak.