Monster Hunter World dünyası Final Fantasy 14’e geliyor!

Square Enix, Final Fantasy 14‘e gelecek Monster Hunter World içeriğiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Güncelleme The Forbidden Land Eureka‘nın bir sonraki içeriği The Pagos Expedition ile birlikte, 4.36 yamasının bir parçası olarak 7 Ağustos’ta yayınlanacak.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan blog yazısına göre, yayınlanacak güncelleme, Monster Hunter World‘den gökyüzünün kralı Rathalos‘la bir deneme sunacak. Stormblood’un ana senaryo görevlerini tamamlayan ve en az 70. seviye oyuncular, efsanevi canavarla yüzleşebilecek.

“The Great Hunt” Denemesinin Normal ve Extreme versiyonlarında Rathalos‘la savaşabileceksiniz. Normal versiyon, Rathalos’la savaşmak için için sekiz kişilik bir parti sunarken, Extreme versiyon sadece dört oyuncuya izin veriyor.

Monster Hunter World X Final Fantasy 14 özel hediyeler sunacak!

Monster Hunter World içeriğini oynayanlara özel ödüller de verilecek.Ödüller; Rathalos’tan esinlenilen bir zırh setini, yeni Poogie ve Palico minyonlarını, yeni binek olarak Rathalos’u ve Barbekü şeklinde yeni bir dekoru içeriyor.

Ayrıca Final Fantasy 14‘ün yaklaşan 4.4 yaması aşağıdaki yeni içerik ve güncellemeleri sunacak:

  • Yeni Ana Senaryo Görevleri
  • Yeni Yan Görevler – The Four Lords ve Even Further Hildibrand Maceraları
  • Yeni Zindanlar – The Burn ve Saint Mocianne’s Arboretum (Zor)
  • Yeni Akın – Omega: Alphascape
  • Battle System jobs, PvP, Toplama ve Carfting, Eureka, Grand Companies, Barınak, The Gold Saucer ve daha fazlası için güncellemeler.

Capcom ve Square Enix’in, Monster Hunter World – Final Fantasy 14 iş birliği E3 2018‘de açıklanmıştı.