Modern Warfare yönetmeni bazı sahnelerin kesildiği iddialarını reddetti

Call of Duty: Modern Warfare ESRB’de oyunun içeriğine göre M (Olgun) olarak değerlendirildi. Bununla birlikte geliştirici Infinity Ward’ın “Adult Only” (Sadece Yetişkin) derecelendirmesi almayı önlemek için oyundan bazı içerikleri kesmek zorunda kaldığına dair söylentiler vardı. Sony platformunda AO olarak derecelendirilen oyunlara izin vermediği için oyunun satışları olumsuz yönde etkilenebilirdi. Stüdyonun Anlatı Yönetmeni Taylor Kurosaki iddiaların doğru olmadığını belirterek bu söylentileri reddetti.

Twitter kullanıcısı TheGamingRevolution Infinity Ward’ın derecelendirme için çok şeyden fedakarlık etmesi gerektiğini paylaştı ve söylentileri başlattı. Kullanıcının Call of Duty oyunları hakkında paylaştığı sızıntılar göz önüne alındığında güvenilir görünüyor. Ancak Infinity Ward iddiaları kabul etmedi.

Bir başka söylentiye göre Call of Duty: Modern Warfare çocukların öldürüldüğü bir göreve sahipti ve Infinity Ward bu sahneleri kaldırdı. Ayrıca başka bir Twitter kullanıcısı: “Oyunun AO yerine M olarak derecelendirilebilmesi için şiddet veya tartışmalı anlar açısından hikaye yumuşatıldı mı?” Diye sordu Kurosaki “Hayır.” cevabını verdi.

Call of Duty: Modern Warfare’in M derecelendirmesi, kan, şiddet, küfürlü dil, müstehcen temalar, uyuşturucu kullanımı ve oyun içi içerik satın alımlarından kaynaklanıyor. Oyuncular genel olarak geçmişteki oyun içi içerik satın alımlarından memnun değillerdi. Modern Warfare’in ESRB’den AO yerine M derecelendirmesi alması içeriğinin çok da masum olduğu anlamına gelmiyor. Oyun çoğu zaman tartışmalı savaş sahneleri ve gerçekçiliğiyle ön plana çıktı.

Infinity Ward Eylül ayında yeni oyunu için beta sürümü yayınlayacak ve PS4 kullanıcıları diğer tüm platformlardan önce deneyimleyebilecekler. Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim 2019’da PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek.