Minecraft benzeri MMO, Boundless Eylül’de yayınlanacak

Geliştirici Wonderstruck, gezegenler arası MMO deneyimi vadeden Boundless‘ın 11 Eylül’de PlayStation 4 ve PC platformlarında yayınlanacağını duyurdu.

Boundless, gezegenler arası Minecraft deneyimi

Square Enix tarafından yayınlanan Boundless, 2014’ten bu yana Steam’de erken erişimde (başlangıçta Oort Online olarak adlandırıldı) ve galaksiler arası, çok oyunculu bir Minecraft gibi görünüyor.

Oyunda oluşturulmuş bir evrende, kaşifler sadece portallar kurarak gezegenler arasında dolaşabilirlecekler. Büyük ölçüde açık uçlu bir deneyim olarak ortaya çıkıyor, bu yüzden hoşunuza giden bir gezegen bulduktan sonra, hedeflerinizi belirleyebiliyorsunuz.

Boundless boundless

Wonderstruck’un belirttiği gibi Boundless’ta, inşa edilecek yerleşim yerleri, yapılacak ticaret işleri ve avlamak için yaratıklar var. Güçlü bir savaşçı, zengin bir tüccar veya belki de uzman bir inşacı olabilirsiniz.

Oyunu küçük bir arkadaş grubu ya da toplulukla birlikte solo ya da kooperatif olarak oynayabiliyorsunuz. Eğer yapı ve ticare yeterince tatmin etmiyorsa “göktaşı avları” (meteorite hunts) gruplara tehlikeli düşman dalgalarıyla savaşma şansı sunuyor.

Wonderstruck, Boundless’ın PC ve PS4 lansmanının “sadece başlangıç” olduğunu ve yeni yaratıkların, silahların ve malzemelerin gelecekteki güncellemelerle oyuna ekleneceğini söyledi.

Kaynak: PlayStation Blog