Metro Exodus Expansion Pass 2 yeni hikaye içerecek

4A Games’in Metro serisine eklediği yeni halka Metro Exodus‘u oynayanların Expansion Pass içeriğini merakla beklediklerine eminiz. Oyuna gelecek ilk genişleme oyuncuların deneyimleyeceği 2 hikaye DLC’sine sahip olacak.

Vereceğimiz detaylar SPOILER içerdiği için Metro Exodus’un ana hikayesini henüz oynamadıysanız okumaya devam etmemenizi öneririz. İşte Expansion Pass ile gelecek içeriklere dair bilmeniz gerekenler.

Metro Exodus’un ilk anlatısı “The Two Colonels” Albay Khlebnikov’a odaklanıyor. Khlebnikov halkının ve sevdiklerinin hayatta kalmasını sağlamaya çalışacak. Hikaye ölü şehir Novosibirsk’te yüzeyin altında geçen DLC, Khlebnikov’un oğlu Kirill için Yılbaşı Gecesi eve gidişini konu alıyor. Albay Khlebnikov işlerin ters gittiğini keşfeder. Slime tünelleri tüketiyor, mutant saldırılar sıklaşıyor ve halkı radyasyon zehirlenmesinden koruyan “yeşil madde” yetersiz kalıyor. Oyuncular Albay Miller tarafından bir yıl sonra anlatılan bu hikayede alev silahı kullanabilecekler.

“Sam’s Story” başlıklı ikinci DLC, 2020 yılının başlarında yayınlanacak ve bombalar düşerken Moskova Büyükelçiliği’nde bulunan Amerikan denizcisi Sam’e odaklanacak. Metro tünellerinin dünya kaosa itildikten sonra yaşamın tek yolu olmadığını keşfetmesinin ardından tek hedefi eve dönmek ve ailesini bulmaya çalışmak. Doğrusal olmayan bu DLC Vladivostok’ta geçiyor ve oyuncular Metro Exodus’tan bekledikleri sanal alan deneyimini yaşayacak. Yolculuk boyunca Tsunami’nin harap ettiği limanlardan, yıkık sanayi binalarından ve çökmekte olan yerleşim bölgelerinden geçeceksiniz.

Metro Exodus‘un merak uyandıran yeni hikaye içerikleri alması güzel. DLC‘ler için henüz net bir tarih verilmedi ancak yeni bilgiler geldiğinde okurlarımızı güncelleyeceğiz.