MediEvil, TGS 2019’da gelişmiş grafiklerle döndü

MediEvil, PlayStation 4’e özel olarak yenilenerek 1998 klasiğini günümüze taşıyacak. Bu kez TGS 2019’da karşımıza çıkan oyun ilk duyurulduğu günden bu yana çok yol kat etmiş görünüyor. Other Ocean Interactive oynanışı ve grafiksel gelişmeleri gösteren 11 dakikalık bir video yayınladı.

Aşağıdaki videoda MediEvil, PS4 Pro’da saniyede 60 kare hızında çalışıyor gibi görünüyor. Sony daha önce Other Ocean Interactive’in modern konsollara yönelik değişikliklerinin çoğunlukla kozmetik ve görsel olduğunu, orijinal oyunun yakın dövüş mücadelesine ve içeriğine dokunulmadığını belirtmişti. Ne olursa olsun MediEvil’in yenilenmiş sürümü harika görünüyor ve PlayStation klasiği için daha fazlasını merakla bekliyoruz.

Geçtiğimiz ay MediEvil hakkında: “Bu PS4 yenilemesi korku temalı görsel tarzı elden geçiriyor ancak Tim Burton tarzı kişiliğini koruyor. Gerektiği gibi orijinal seviye tasarımına dokunmuyor, ancak bazı eklemeler ve geliştirmeler yapmaktan da çekinmiyor. Dünya haritası yeni bir görünüme sahip. Örneğin; Sir Dan’in Gallowmere’in diğer efsanevi savaşçılarından silah yükseltmesi yaptığı bir merkez olan Kahramanlar Salonu (Hall of Heroes) ek yeniliklerle donatıldı.” açıklaması yapılmıştı.

MediEvil remake’in sesleri de klasik ve yeni seslerin karışımını içerecek. Ayrıca yeniden kaydedilmiş ve geliştirilmiş orijinal müziklerini de koruyor. Orijinal oyunun müziklerini yapan ikili Bob & Barn da projeyi yönetiyor.

MediEvil 25 Ekim’de PlayStation 4 için geri dönecek. TGS 2019 boyunca gelen tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.