Mass Effect Legendary Edition'ın çıkış tarihi duyuruldu

Mass Effect Legendary Edition'ın çıkış tarihi duyuruldu
EA, merakla beklenen Mass Effect Legendary Edition'ın çıkış tarihini açıkladı. Üçlemeyi tek bir pakette birleştiren kapsamlı koleksiyon, 14 Mayıs'ta PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Ayrıca geliştiriciler, grafiklerden...

EA, merakla beklenen Mass Effect Legendary Edition'ın çıkış tarihini açıkladı. Üçlemeyi tek bir pakette birleştiren kapsamlı koleksiyon, 14 Mayıs'ta PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Ayrıca geliştiriciler, grafiklerden oynanışa kadar üçlemenin geldiği noktayı detaylı olarak paylaştı.

Mass Effect Legendary Edition, hikaye genişlemeleri, silahlar ve zırh paketleri dahil olmak üzere Mass Effect, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3'ün 40'tan fazla DLC'sini barındıracak. Ancak koleksiyonda çok oyunculu içeriklere yer verilmeyecek. Geliştirici Mac Walters, hikaye ve çok oyunculu deneyim arasına çizgi çekmek zorunda olduklarını belirtti.

Mass Effect üçlemesi, gelişmiş grafiklerle dönecek

Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect üçlemesini bir araya getiren koleksiyon, 4K çözünürlük, HDR ve 60 FPS desteği ile daha etkileyici grafikler sunacak. Ayrıca PC sürümünde kontrol cihazı desteğiyle birlikte 21:9 geniş ekran desteği olacak. Geliştiriciler on binlerce dokuyu yenileyerek gölgelendiriciler, görsel efektler, aydınlatma, dinamik gölgeler ve alan derinliğinde iyileştirmeler yaptı.

Tüm bu yenilikler daha gelişmiş bir oynanış hissiyatı vermekle kalmadı, aynı zamanda göz alıcı sinematikler ortaya çıkardı. Mass Effect Legendary Edition, üçlemeyi yenilenen grafiklerle yeniden oynamak veya bir sonraki oyuna hazırlıklı başlamak isteyenler için harika bir fırsat. BioWare, The Game Awards 2020 etkinliğinde yeni Mass Effect oyunu için teaser niteliğinde bir ilk fragmanı paylaştı ve hayranlar merakla bir sonraki oyunu bekliyor.

Mass Effect Legendary Edition, Xbox One ve PlayStation 4'ün yanı sıra Xbox Series X ve PS5 için ileriye dönük uyumluluk ve çeşitli iyileştirmelerle birlikte gelecek. Oyun, PlayStation Store'da 499,99 TL, Steam'de 419,99 TL ve Microsoft Store'da 497,50 TL'den satışa sunulacak.

Mass Effect Legendary Edition'ın 4K tanıtım fragmanı: