Marvel’s Spider-Man yönetmeni Mary Jane’in rolünü açıkladı

Son haberlere göre Mary Jane‘in Marvel’s Spider-Man‘de beklenenden daha büyük bir rol oynayacağı belirtildi. Böyle bir rolün taleplerini karşılamak için, Insomniac ikonik karakteri seslendirmek için ses oyuncusu Laura Bailey‘le çalıştı.

Mary Jane’in Marvel’s Spider-Man’deki rolü çizgi romandan bağımsız

Mary Jane bir araştırmacı gazeteci ve çizgi romandaki mesleğinden farklı yol izliyor. Bu da Marvel’s Spider-Man’in çizgi romandan daha farklı ilerlediğini gösteriyor. Peter Parker’ın ona karşı ilgisi ve sevgisi hakkında çok az şey biliniyor. Yaratıcı Yönetmen Bryan Intihar’ın açıklamasına göre, kapsamlı hikayede MJ’in rolü önemli olacak gibi görünüyor.

Marvel's Spider-Man Mary Jane ve Peter Parker marvel's spider-man

Rocksteady’nin belirlediği standartları tanıtan Milan’daki 2018 Marvel’s Spider-Man basın toplantısında Intihar, Mary Jane’den oyunda beklenmesi gerekenleri anlattı. Ekip özellikle onun yaratıcı sürecini tanıtarak ve Peter Parker’ın hayatını olduğu gibi keşfetmek istiyor.

Mary Jane ve Peter Parker’ın Marvel’s Spider-Man’deki arkadaşlığı ve ilişkileri, yetişkinliklerindeki gelişimi nasıl yönlendiriliyor? İntihar açıkladı:

“Kariyer ve arkadaşlıkların hepsi bunun için feda edildi, ama aslında mümkün olmadığını anladığınız halde her şeyi yapabilecek gibi hissettiğiniz bir yaş.

Kendimize, dünyanın yükünü omzunda taşıyan biri olduğu için, tüm bu duyguları Peter’a nasıl yansıtabileceğimizi sorduk ve bir süper kahramanın zayıflıklara sahip olmasının adil olduğuna karar verdik. Bunun için suçlu hissediyorum. Bu durumu tasarladıktan sonra, asıl soru şuydu: “Bu yolculuk boyunca ona kim yardım edebilirdi?” ve cevap daha önce bir aktris olarak öne çıkan bir kadın, bir kulüp sahibi olarak rol alan Mary Jane olamazdı. Marvel’s Spider-Man’deki her şeyle uyum sağlayamadım.

Peki, başka ne yapabiliriz? Muhtemelen bir araştırmacı gazeteci olabileceğini ve New York’ta, Kingpin’in (Wilson Fisk) oyun dışı olduğunu anlayabileceğini düşünüyorum. Sonunda Peter ve yolculuğundan ne istediğimize karar verme aşamasına geldik. Mary Jane’in rolü herşeyi dengelemek için geldi.”

Marvel's Spider-Man Mary Jane marvel's spider-man

Tüm bunların Marvel’s Spider-Man’in hikayesi içerisinde nasıl ilerleyeceği, yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. MJ ve Peter, Insomniac’ın masalında bir süreliğine ayrıldığıktan sonra başka bir soru daha ortaya çıkıyor. Peter’ın bir diğer aşkı Gwen Stacy, oyunda görünecek mi?

Marvel’s Spider-Man 7 Eylül 2018’de PlayStation 4’e geldiğinde her şey açıklığa kavuşacak.