Marvel’s Avengers tamamiyle yeni ve orijinal bir oyun olacak

Crystal Dynamics stüdyo başkanı Scot Amos, geliştiricinin Marvel’s Avengers’ın 2013’te yeniden başlayan Tomb Raider gibi yeni ve orijinal olacağını söyledi.

PlayStation Blog‘a konuşan Amos: “Bunun için her şeyimizi riske atıyoruz! 2013’te Lara Croft’a yaklaşımımız gibi tüm dünyaya nasıl yeni ve orijinal şeyler yaptığımızı göstermek istiyoruz.” dedi.

Marvel’s Avengers için beş stüdyodan gelen geliştiricilerden oluşan bir ekip çalışıyor. Bunun geliştirme sürecini olumsuz yönde etkileyebileceğini düşünebilirsiniz ancak Amos işlerin “neredeyse büyülü bir şekilde” devam ettiğine inanıyor:

“Beş stüdyodan 4’üyle geçmişte birçok kez iş birliği yaptık ve beşincisi kendi içimizde oluşturulan yeni bir stüdyo. Yani kimlerle çalıştığımızı biliyoruz – eğer bu ilişkilere sahip olmasaydık zor olurdu.”

Peki Marvel’s Avengers geliştiricileri tam olarak nasıl çalışıyor? Amos stüdyodaki işleyişi ve Marvel ile olan ilişkilerini şöyle açıkladı:

“Crystal Dynamics’in içerisinde ‘PET ekibimiz’ var – Oyuncu – Düşman Ekibi. Onlar tüm karakter tasarımlarının, hareket setlerinin ve dövüş stillerinin kalbi ve ruhu. Yaratıcı Yönetmenimiz Shaun Escayg, Marvel Games’in başkan yardımcısı ve yaratıcı yönetmeni Bill Rosemann ve ekibi ile her konuda işbirliği yapıyor.

Marvel, başından beri harikaydı ve bizi özgün, aynı zamanda orijinal olmaya zorladı. 80 yıllık içerikten yararlanacaklar ve sadece nasıl oynadıkları değil, nasıl göründükleri ve etkileşime girdikleri noktasında da. Bu yüzden, yine de o tarihin üzerinde giderken kendi yönümüzü çizmemize izin verecekleri bir süreç oldu. ‘Hey bu çizgi romanı ya da Hulk’un X, Y, Z yaptığı paneli hatırlayın – bu konuda ne düşünüyorsunuz?’ şeklinde ilerliyoruz.”

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia ve PC’de yayınlanacak. Merakla beklenen yeni Avengers oyunu için gelecek tüm haber ve duyurulara buradan erişebilirsiniz.