Marvel’s Avengers uzun soluklu bir aksiyon macera oyunu olacak

Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers‘ı lansmandan sonra da genişletecek. Geliştirici yeni oyunuyla tam anlamıyla bir aksiyon macera hikayesi hedeflediğini açıkladı.

Yaratıcı yönetmen Noah Hughes, Wccftech ile yapılan röportajda Marvel’s Avengers’ın süresi soruldu. Hughes stüdyonun özellikle oynanış süresi hakkında konuşmadığını belirtti ve oyuncuların yapacağı çok şey olacak olacağından bahsetti:

“Tam anlamıyla aksiyon-macera hikayesi sunmayı vadediyoruz. Oyunu lansmanın ötesinde de genişletiyoruz ve geçmişte Crystal Dynamics oyunlarını oynadıysanız ana hikayeyi bitirmek için geçen süre, bütün olarak deneyimlediğiniz içeriğin yarısından azdır. İsteğe bağlı birçok görev olacak ve hikaye boyunca ilerlerken bunları yapabilir veya her şeyi bitirmek için sonuna kadar gidebilirsiniz. Ancak çok fazla içerik var ve bu anlamda geçmişte yaptığımız oyunlardan farklı değil. Bu oyunda ek ücret ödemeden yeni kahramanlar alabileceğinize ve dört gözle bekleyeceğiniz ekstralarla yeni bölgeler geleceğine dair söz verdik.”

Hughes, Marvel’s Avengers’ın, oyuncuların hikaye çizgisinden çıkıp keşif yapmalarına izin veren görevlerin yanı sıra çizgisel görevler de içereceğini açıkladı. Ancak daha fazla ayrıntıya girmedi. Ayrıca zamana dayalı Quick Time Events‘in Marvel’s Avengers oyununun temel parçası olmayacağını ve dikkatli kullanılacağını belirtti: “Onları hem eğitim hem de bütünleyici anlar için kullandığımızı düşünüyorum. Ama dikkatli kullanıyoruz, çünkü bizim için yararlı olabileceklerini düşünüyorum.”

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, PC ve Google Stadia için yayınlanacak. Oyun hakkında daha fazla haber ve güncellemeye buradan erişebilirsiniz.