Marvel’s Avengers kostüm ve kişilik değişiklikleri sunacak

Marvel’s Avengers hikayesi oyunculara 5 yıllık bir dönem sunacak ve Avengers karakterleri zaman içinde kostüm değişiklikleri ve kişilik değişimleri yaşayacak.

Oyunun dövüş tasarımcısı Vincent Napoli ve yönetmen Shaun Escayg, VentureBeat röportajında; Kaptan Amerika’nın ölümü ve Avengers’ın dağılmasıyla sonuçlanan, A-Day olarak bilinen felaketin ardından kalan kahramanların kostümlerinde ve kişiliklerinde değişimlerin yaşanacağını ortaya koydular.

Napoli: “Beş yıl sonra geldikleri nokta başlangıçta olduklarından çok farklı. Bu da bize çok farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Sadece kostümler ve estetik olarak değil, farklı kişilikler, farklı oyun bölgeleri.” dedi. Escayg ise: “Ayrıca, bazı kahramanlarımızı başka şekillerde de etkileyecek. Ayrıntı veremem, ama mental olarak da etkilenecekler.” diye ekledi.

Marvel’s Avengers’ın E3 2019 sinematik fragmanında Tony Stark’ın uzayda beyaz bir Iron Man zırhıyla görmüştük. Bununla birlikte, Avengers üyeleri aradan geçen yılların ardından kostümlerini hemen değiştirmeyecekler gibi görünüyor. Röportajın bir başka yerinde geliştiriciler oyunun başındaki felaketin Avengers üyelerinin kişiliğini nasıl değiştireceğinden de bahsediyor. Escayg: “Felaket gerçekleştiğinde kenti yıkıma sürüklüyor. Artık Avengers’ın lideri yok ve suçluluk hissediyorlar. Yenilmezleri yeniden bir araya getirmeye ve dayanıp dayanamayacaklarını görmeye çalışacağız.” diyor.

Geliştiriciler ayrıca kahramanlarımızın süper kahraman olmayan formlarında savunmasızken de kahramanlıklarını göstermek istediklerini belirtiyor. Escayg bu konuyu: “Hikayenin çoğu bu kahramanların insanlık tarafıyla ilgili. Kayıpla nasıl başa çıkacaklar? Farklılıklarını bir kenara koyabilecekler mi?” sözleriyle ifade ediyor.

Escayg, Marvel’s Avengers’ta farklı kahramanların anlaşmazlıklarla nasıl başa çıktıklarını da tartıştı:

“Bruce Banner en sevdiğim karakterlerden biri çünkü her zaman kendi kimliğiyle çatışıyor. Bir hareketiyle her şeyi yok edebilecek öfkeli, kendine has bir parçası var. Tehlikeli biri mi? Yoksa gerçekten bir kahraman mı? Hayatı boyunca savaşmış.

Aynı zamanda çok zeki, teknolojiye bağımlı, dünyayı teknolojiyi kullanarak korumak konusunda da çok akıllıca davranan biri var, ama aynı zamanda çok kibirli. Diğer Yenilmezlerin kazanmayacağı bir yerde şansını deniyor. Bu yüzden çatışma yaşıyor.”

Ardından Napoli çatışmaların derinine indi:

“Fragmanda Iron Man ve Bruce’ta beş yıl sonra nelerin değiştiğini gördüğünüz bir an var. Bu hikayede yapmayı en sevdiğim şeylerden biri, Iron Man’in nerede olduğu ve nereye gittiği. Onları daha savunmasız bir noktada keşfedeceksiniz. Ayrıca kahramanları göreceğiniz tek yol bu değil. Bu tür bir dallanmalar çılgın bir hikaye yapmanın en güzel yanı.”

Son olarak Escayg: “Her şey çatışmayla ilgili değil mi? A-Day’de ne oldu? Kim hatalıydı? Kara Dul köprüden sorumluydu. Başarısız mı oldu? Geri dönüp Kaptan’a yardım etmeli miydik? Bunlar bizim de savaştığımız insani şeyler ve Marvel’s Avengers’ı diğer Avengers hikayelerinden farklı kılan şey bu.” dedi.

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, PC ve Stadia platformlarına gelecek.