Spider-Man’in hikayesi çizgi romandan bağımsız olacak

Kitaplar ya da çizgi romanlar genelde diğer kaynaklara yayılırken kısmen de olsa esin kaynağı olurlar. Ancak bu kural PS4’e özel Spider-Man için geçerli değil gibi görünüyor. Insomniac Games yönetmeni Bryan Intihar, Spider-Man PS4 hikayesinin tamamen orijinal olacağını doğruladı.

Oyunda hangi çizgi roman hikayelerinin uyarlandığını soran Twitter kullanıcısına yanıt veren Intihar, Eylül ayında özgün bir hikaye ile oynayacağımızı doğruluyor.

Spider-Man çizgi romandan bağımsız olsa da Marvel evrenine bağımlı

Bir süper kahraman oyununun, çizgi roman köklerinden ayrılarak kendi hikayesi üzerine kurulması ilginç bir değişiklik olacak. Insomniac, kendi hikayelerini yazabildiğine göre Marvel’den bu konuda gerekli yetki verilmiş gibi görünüyor.

Marvel's Spider-Man Sinister Six spider-man

Yine de bu durum bazı hikaye içeriklerinin çizgi romanlardan tamamen koptuğu anlamına gelmiyor. Spider-Man PS4 hikayesinin devasa bir parçası olan Mister Negative oyunda yer alacağı gibi Sinister Six de oyunda karşımıza çıkıyor. Heyecanla beklenen yapım, sevilen karakterlerin ve yeni fikirlerin karışımıyla karşımıza çıkacak.

Insomniac Games’ten Marvel’s Spider-Man hakkında daha fazlasına buradan erişebilirsiniz.