Man of Medan’ın kooperatif çok oyunculu modları tanıtıldı

Supermassive Games’in geliştirdiği The Dark Pictures Anthology hikaye odaklı bir deneyim olsa da, geliştirici Man of Medan hakkında heyecan verici yeni bilgiler açıkladı. Seriye gelecek her oyunda iki kooperatif çok oyunculu deneyim olacak.

Man of Medan’ın kooperatif modlarından ilki “Shared Story” çevrimiçi olarak oynanacak. İki oyuncu için tasarlanan bu modla oyuncular hikayenin belirli bölümleri üzerinde kontrol sağlayacak. Her iki oyuncu da tüm hikayeyi etkileyen kararlar alırken, her şeyi göremeyecekler. Oyuncuların ayrılacağı noktalar olacak ve biri diğerinin neler yaptığını bilemeyecek. Partnerinizin doğru kararları vereceğine inanmaktan başka şansınız yok.

İkinci mod yine kooperatif olarak oynanabilen bir deneyim “Movie Night” olacak. Movie Night 2-5 oyuncu için tasarlandı. Oyuncular her hikayedeki kurbanlardan birine atanacak (tüm karakterlere bir oyuncu atanacak). Hangi karakterin bölümün odağı olduğuna bağlı olarak, kontrol cihazı arkadaşlarınız arasında dolaşacak ve sırası gelen oyuncu karakterin hayatta kalmasını sağlamaya çalışacak.

Geliştiricinin önceki korku oyunu Until Dawn tamamen tek oyunculu bir deneyim olarak tasarlanırken, çok oyunculu bir deneyim oldu. Grup halinde kararlar almanız gereken bir yapımdı. Bu ayrıca Supermassive’in PlayLink’e özel Hidden Agenda’da uygulamaya çalıştığı bir sistemdi. Ancak Man of Medan ile geliştirici kooperatif deneyimi daha ileri taşıyacak gibi görünüyor. The Dark Pictures Anthology‘deki tüm oyunlar tek başına da oynanabilecek. Ancak yeni çok oyunculu modlarla korku teması daha heyecan verici olacak.

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan 30 Ağustos 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One için gelecek.