Lords of the Fallen 2’nin gelişimi yine çıkmaza girdi

Lords of the Fallen 2, geliştirici Defiant Studios’un oyunun uzun ve sıkıntılı geliştirme sürecinde projeden çıkarılmasının ardından bir başka önemli engele çarptı. Projenin arkasındaki şirket CI Games, kendi içinde geliştirecek ancak bir kısmında dışarıdan yardım alacak.

Lehçe olarak yazılan bildiride CI Games, New York merkezli geliştiriciyi Lords of the Fallen 2 projesini ilerleyişinde işleri yetersiz bir şekilde icra etmekle suçladı. CI Games kalitenin beklenenden düşük olduğu gerekçesiyle Defiant Studios’u projeden çıkarmaya karar verdi.

Defiant Studios ise olaylarla ilgili farklı görüşlere sahipti. Eurogamer‘a konuşan kurucu David Grijns: “CI Games tarafından yapılan Defiant Studios tasvirine kesinlikle olarak katılmıyoruz” dedi. Ancak stüdyo, sözleşmeden doğan yükümlülükler nedeniyle bu konuda daha fazla yorum yapamıyor.

Lords of the Fallen 2 gelişiminde sancılı bir süreç geçirdi. Aslında 2017 yılında çıkması planlanan oyunun geleceği hala karanlık. İlk olarak yapımcı Tomasz Gop’un ayrılmasıyla oyunun yönünde bazı değişiklikler oldu. 2018 yılının ortalarına kadar süren sessizliğin ardından Defiant Studios geliştirme işini devraldı. Defiant dahil olduğunda proje sıfırdan başlamıştı. aynı sıkıntıların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz bilinmiyor.

Lords of the Fallen 2 durumu ve geldiği nokta şu anda gizemini koruyor. Stüdyonun ufukta dahili olarak geliştirilen Sniper Ghost Warrior Contracts oyunu bulunuyor. Şu anda CI Games’in her iki projede aynı anda mı çalışacak ya da Lords of the Fallen 2’nin sürecine etkisi olacak mı, bilinmiyor.