Lord of the Rings için ücretsiz MMO üzerinde çalışılıyor

Çinli yayıncı Leyou Technologies’in (Warframe geliştiricisi Digital Extremes ve Splash Damage’ın sahibi) yan kuruluşu olan Athlon Games, Tolkien’in Lord of the Rings evrenine dayanan yeni bir oynaması ücretsiz MMO projesi için Middle-earth Enterprises ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Lord of the Rings ücretsiz MMO PC ve konsollara gelecek

Projeyle ilgili bilgiler şu anda kısıtlı, ancak Lord of the Rings üçlemesinden önceki olayları konu alan ve Orta Dünya’da konumlandırılan oyunun PC ve konsollara geleceğini biliyoruz. Ayrıca, oyun “AAA deneyimi” olarak nitelendiriliyor ve oyuncuları daha önce görülmemiş topraklar, insanlar ve yaratıklar ile karşılaştıracak.

Los Angeles’ta bulunan Athlon, yeni Lord of the Rings oyununu tek başına geliştirmiyor ve henüz kim olduğu açıklanmayan bir geliştiriciyle ortak çalışacak.

Leyou Technologies, duyurusunda “Lord of the Rings markasına olan ilginin yeniden ortaya çıkması” nedeniyle bu kararı verdiğini belirtti. Muhtemelen, Amazon Studios’un 1 milyar dolar bütçeli, 2021 yayın tarihi ile planlanan yeni 5 sezonluk, Lord of the Rings televizyon dizisi ile ilgili olabilir. TV dizisinin lansmanına denk getirilen bir oyun yayınlamak kesinlikle iyi bir hamle olurdu.

Standing Stone Games’in halihazırda mağazada yer alan Lord of the Rings Online‘ına değinecek olursak; geliştirici oyunu 2007’de yayınlandı ve o zamandan beri yoluna devam ediyor. Athlon’un, hak sahibi Middle-earth Enterprises ile olan yeni anlaşmasının Standing Stone’un oyunu üzerinde herhangi bir etkisi olup olmayacağı net değil.