Life is Strange 2 – Episode 2: Rules duyuruldu

Geliştirici Dontnod, Life is Strange 2‘nin uzun zamandır beklenen 2. bölümünün Ocak 2019’da yayınlanacağını açıkladı.

Life is Strange 2 serinin yeni kahramanları Sean ve Daniel Diaz‘ı tanıttı. 16 ve 9 yaşlarındaki iki kardeş Sean ve Daniel Diaz, Seattle’daki trajik bir olaydan sonra evden kaçmak zorunda kaldılar. İlk bölüm geçtiğimiz Eylül ayında PC, Xbox One ve PS4’e gelmişti. Bölümler arasındaki aralık, hikayenin 2019’da devam etmesiyle birlikte 4 aya kadar uzayacak ve bu süreç kesinlikle anlatı odaklı bir deneyim için ideal değil.

Dontnod yeni blog yazısında; yeni bölümlerin önceki Life is Strange oyunlarına benzer aralıkta çıkacağına dair belirli beklentileri anladığının, ancak bu kez mümkün olmadığının altını çizdi:

“Life is Strange 2’ye olan tutkuyu, oyunun ve hikaye anlatımının kalitesini, vizyonumuz ve sizin hakettiğiniz oyunla buluşturmak önceki yayın planlarının artık uygulanmayacağı anlamına geliyor.

Life is Strange serisi hepimizin kalbine yakın ve gelişimini hızlandırmak istemediğimiz, dolayısıyla oyuncularımızın hak ettiği kalite ve duygusal etkiyi karşılamasını istediğimiz bir proje.”

Life is Strange 2 Episode 2 Sean ve Daniel life is strange 2

Dontnod son olarak Life is Strange 2 – Episode 2: Rules için kesin bir yayın tarihi sunmaya henüz hazır olmadığını ve Aralık ayı ortalarında daha fazla ayrıntı açıklayacağını belirtti: “Neler üzerinde çalıştığımızı ve Sean ve Daniel’ı nelerin beklediğini göstermek için gerçekten çok heyecanlıyız.”

Life is Strange 1‘in favori karakterleri Chloe ve Max olmamasına rağmen, Dontnod’un bağımsız devam oyunu Life is Strange 2 oyuncular tarafından beğeni topladı.