Life is Strange 2: 2. Bölüm çıkış tarihi duyuruldu

Dontnod Entertainment, Life is Strange 2 – 2. Bölüm‘ün 24 Ocak 2019’da yayınlanacağını oyunun resmi Twitter hesabından duyurdu.

Square Enix External Studios Başkanı Jon Brooke: “Life is Strange 2 güçlü bir başlangıç yaptı ama en iyisi henüz yolda. 2. Bölüm bu sezon için harika anları barındırıyor. Önceki sezonların her ikisinin de, ‘o anlara’ sahip olduğunu, dünyanın dört bir yanından hayranları büyüleyen bir noktaya geldiğini ve bunun, Life is Strange 2 için en iyisi olacağını hissediyoruz.” dedi.

Dontnod, duyuruyla birlikte Sean Diaz’ı seslendiren Gonzalo Martin’in rol aldığı canlı çekim fragman yayınladı. Aşağıda izleyebileceğiniz kısa video, ilk bölümü oynamış olanlara tanıdık gelebilir. Ardından Diaz kardeşleri bekleyen maceralara kısa bir bakış var:

Life is Strange 2 – 2. Bölüm’de Sean ve Daniel Diaz kış aylarına doğru yolculuklarına devam ediyorlar. İki erkek kardeşin soğuğa karşı mücadelesinde Daniel gitgide hastalanıyor. Sean, risk alarak sığınmak ve iyileşmek için uzaktaki büyük babasının evine gitmeleri gerektiğine karar veriyor.

Life is Strange 2, 16 ve 9 yaşlarındaki iki kardeş Sean ve Daniel Diaz’ın Seattle’daki trajik bir olayın ardından Arcadia Koyu’ndaki evlerinden kaçmak zorunda kalmalarıyla başladı. Yolculuk boyunca hayat zor ve küçük kardeşinin tüm sorumluluğu üzerinde olan Sean, kararlarının hayatlarını sonsuza kadar etkileyeceğini anlıyor.

Life is Strange 1‘in favori karakterleri Chloe ve Max olmamasına rağmen, Dontnod’un bağımsız devam oyunu Life is Strange 2 oldukça beğeni topladı.