Lego Lord of the Rings oyunları dijital mağazalardan kaldırıldı!

Lego Lord of the Rings ve Lego The Hobbit oyunları artık PC ve konsol mağazalarından satın alınamıyor. Oyunlar yeni yılla birlikte Steam, PlayStation ve Xbox mağazalarından kaldırıldı. Bu durum, muhtemelen lisans sözleşmelerinin bu yıl itibarıyla sona erdiğini gösteriyor.

Lego Lord of the Rings harika bir oyundu ve Peter Jackson’ın film üçlemesinden ilham alan Orta Dünya’yı önümüze seriyordu. Lego’nun en iyi açık dünya oyunlarından biri olmaya devam ediyor.

İlk olarak Warner Bros.’tan resmi bir açıklama gelmemesi nedeniyle oyunların geçici olarak çekileceğini umuyorduk, ancak malesef durum böyle değil. Şirket temsilcisi kısa bir açıklamayla kara haberi doğruladı. Yayıncı: “Lego Lord of the Rings ve Lego The Hobbit artık dijital mağazalarda satılmayacak, ancak oyuna sahip olan oyuncuların kütüphanelerinde kalmaya devam edecekler.” dedi.

lego lord of the rings

Lego The Hobbit, 2014 yılında çıktı ve o zamanlar yayınlanmayan, Beş Ordunun Savaşı‘na dayanan indirilebilir içerik almaya hazırlanıyordu. Yapımcı Nick Ricks, geliştiricilerin yeni içerikler için heyecan verici planları olduğunu söyledi. Ardından Warner Bros. üçlemenin final filmine dayanan herhangi bir DLC geliştirme planlarının olmadığını açıklayarak oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.