Kotal Kahn Mortal Kombat 11 kadrosuna katıldı

Daha önce Steam Database tarafından sızdırılan ve ardından NetherRealm Studios tarafından tanıtılan Kotal Kahn, Mortal Kombat 11 kadrosuna katıldı. Stüdyo nihayet karakterin duyuru fragmanını Kombat Kast’ta yayınladı. İlginç şekilde Kotal Kahn biraz geri planda ve Jax’in kızı Jacqui Briggs yeni fragmanın gerçek yıldızı.

Kotal Kahn ayrıca Mortal Kombat 11‘in yeni hikaye fragmanında yer aldı ve Shaiden Kahn’a karşı verilen mücadelede Raiden’ın tarafına geçmeye istekli görünüyordu. Tabii ki, Kotal Kahn’in Raiden’ın davasına sadık kalıp kalmayacağı sır olarak kalmaya devam ediyor.

İşte Mortal Kombat 11’in geri dönen karakteri Kotal Kahn’ın tanıtım videosu:

Kotal Kahn kötülüğe karşı savaşacak diğer kahramanlara katılacak. Yukarıda bahsedilen hikaye fragmanında gösterildiği gibi, Shao Kahn Mortal Kombat 11’in ana tehdidi Kronika’yla yakından ilgileniyordu. Şu anda Kronika hakkında çok az şey biliniyor, ancak yine de yaptıkları evreni kargaşaya sürüklüyor. “Zamansal bir kriz” yaklaşmakta ve Raiden, Earthrealm ve Outworld’den toplayabileceği diğer tüm şampiyonlarla Kronika’nın kötülüklerini her türlü yardıma ihtiyaç duyacak.

Kotal Kahn’ın yanı sıra şimdiye kadar açıklanan Mortal Kombat 11 kadrosu şöyle: Baraka, Cassie Cage, D’Vorah, Erron Black, yeni karakter Geras, Jacqui Briggs, Jade, Johnny Cage, Kabal, Kano, Raiden, Scorpion, Shao Kahn (ön sipariş bonusu), Skarlet, Sonya Blade ve Sub-Zero.

NetherRealm, 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Mortal Kombat 11 için PlayStation 4 ve Xbox One’da ön sipariş veren oyunculara özel bir kapalı beta düzenleyecek. Oyun tam sürüm olarak 23 Nisan’da PS4, Nintendo Switch, PC ve Xbox One platformlarında yayınlanacak.