Koei Tecmo, Nioh 2 için 2019’da yeni tanıtım planlıyor

Koei Tecmo, Nioh 2‘yi E3 2018’de tanıtmış ve oyun olumlu eleştiriler almıştı. Ancak Nioh’un devam oyunu için o zamandan beri yeni duyuru gelmemişti. 4Gamer‘da yeni yıl özel röportajında konuşan Yönetmen Fumihiko Yasuda’ya göre bekleyiş sona erecek gibi görünüyor.

Yasuda, Nioh 2 üzerinde titizlikle çalıştığını ve 2019’un başlarında takipçileri için yeni bir güncelleme düşündüğünü söyledi. Ayrıca Koei Tecmo‘da gelecekteki tanıtımları öngören tek kişi o değil.

Koei Tecmo Başkanı Hisashi Koinuma, son oyunu Attack on Titan 2’den sonra yapımcı olarak da çalıştığını belirtti. Koinuma 2019’da yeni oyununu sunabilmeyi umuyor. Attack on Titan 2‘nin yönetmeni Hideaki Suzuki de şu anda bir sonraki oyunu üzerinde çalışıyor ve tanıtmayı iple çekiyor. Suzuki, Nioh 2’den mi bahsediyor yoksa farklı bir oyun üzerinde mi çalışıyor henüz bilmiyoruz.

Nioh 2 E3 Sony koei tecmo

Yayıncının patronu Kou Shibusawa ise, 2019’da yapay zekayı kullanarak daha önce yayınladığı oyunlardan farklı bir oyun yaratmak istediğini söyledi. Bu açıklama, yapay zeka geliştirme stüdyosu HEROZ ile geçtiğimiz sene kurdukları ortaklığa referans olabilir. Heroz, yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki çalışmaları ile biliniyor. Koei Tecmo o zamanlar bu teknolojinin gelecekteki oyunlar için kullanılacağını açıklamıştı.

Warriors Orochi 4’ün yapımcısı Masaki Furusawa yeni bir proje üzerinde çalışıyor, ancak bunu açıklamak için henüz erken olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca Dynasty Warriors 9‘un yapımcısı Akihiro Sukuzi, oyunculardan aldığı geri bildirimle gelecek oyununda sorunların üzerine gideceğini açıkladı. Yönetmen Atsushi Miyauchi ise ekibin, serinin 19. ve 20. yıl dönümü için bir şeyler üzerinde çalıştığını söyledi.

Son olarak, Omega Force başkanı Kenichi Ogasawara donanımla ilgili duyuruların 2019 ve 2020 arasında geleceğine inandığını belirtti.

Gelecek tanıtım ve güncellemelerden sizleri haberdar edeceğiz.