Kingdom Hearts 3’ün geliştirme süreci tamamlandı

Kingdom Hearts 3‘ün gelişimi tamamlandı ve Ocak 2019 lansman gününe hazır. Oyunun yönetmeni Tetsuya Nomura duyuruyu yaptı ve hayranlara yeni bir fragman sunarak resmi Kingdom Hearts Twitter hesabından yayınladı.

İşte aksiyon ve tanıdık simalarla dolu yeni fragman:

Kingdom Hearts 3 ile sevilen karakterler bir arada

2006 yılında çıkan Kingdom Hearts 2’den beri çeşitli oyunların geleceği rivayet ediliyordu. Resmi olarak 2013 yılında açıklanan Kingdom Hearts 3 beş yıl gibi uzun bir gelişim süreci geçirdi. Sürekli olarak yeni fragmanlar yayınlandı ve uzun zamandır beklenen oyun hakkında artık çok daha fazla şey öğrenmemize rağmen yine de belirtisizliklerle geçen yıllar onları gölgede bıraktı.

Fragman yeni bilgi vermiyor, ancak hayranlarını heyecanlandıracak aksiyona sahip. Rapunzel’den Kraliçe Elsa’ya, hatta Karayip Korsanları‘ndan Jack Sparrow’a kadar sevilen karakterlerden bazılarını sergiliyor. Ayrıca Master Xehanort‘tan tarafından yönetilen karanlığın 13 gücünü görüyoruz.

Kingdom Hearts 3 nihayet PlayStation 4 ve Xbox One için 29 Ocak 2019’da piyasaya sürülecek. Oyun PlayStation Store‘da 469 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı.