Kingdom Hearts 3’ün PS4 dosya boyutu ortaya çıktı

Aksiyon ve rol yapma oyunu Kingdom Hearts 3‘ün çıkmasına yaklaşık bir ay kaldı. Üçlemenin son oyunu için geri sayım başladı ve nihayet 10 yıl sonra tekrar hayranlarıyla buluşacak.

Hiçbir şey heyecan duyduğunuz bir oyunu satın aldıktan sonra kurulması için saatlerce beklemekten daha kötü olamaz. Neyse ki, Kingdom Hearts 3’ün dosya boyutu bu tarz korkuları hafifletiyor. Açılış filmini izlemeye başlamanız çok sürmeyecek.

Bir Twitter kullanıcısı Kingdom Hearts 3’ün yaklaşık 40 GB alan gerektirdiğini gösteren kutulu PS4 versiyonunun fotoğraflarını paylaştı.

PS4 sürümünün dosya boyutu, daha önce 38.5 GB’lık Xbox One sürümünün boyutundan biraz daha büyük. Muhtemelen boyut farkının arkasındaki ana sebep PlayStation 4 Pro Geliştirmeleri.

Kingdom Hearts 3 dolu ve geniş bir oyun olarak görünmesine rağmen, düşük dosya boyutu biraz şaşırtıcı. Red Dead Redemption 2 gibi oyunların 100 GB’tan fazla alan kapladığı günümüzde, sabit diskler rahat bir nefes alacak gibi görünüyor.

Tabii ki bu boyut sadece diskte yer alan verileri kapsıyor. Oyunun kapanış bölümü ve gizli filmi büyük olasılıkla ilk gün yamasıyla gelecek. Bu muhtemelen önemli indirme olacağı için daha fazla alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Kingdom Hearts 3, 25 Ocak 2019’da Japonya’da PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Diğer tüm bölgeler için 29 Ocak 2019’da satışa sunulacak.