Kingdom Hearts 3’ün oynanabilir ikinci karakteri doğrulandı

Tetsuya Nomura, Kingdom Hearts’ın oynanabilir ikinci bir karaktere sahip olabileceğini yıllar önce ima etmişti. Seride Sora’nın ötesinde başka bir oynanabilir karakter olup olmayacağı konusunda spekülasyonlar devam ediyordu. Kingdom Hearts 3‘ün son fragmanı ikinci karakteri ve kim olduğunu doğruladı.

Aşağıda izleyebileceğiniz Kingdom Hearts 3 Final Battle fragmanında, Riku‘nun oyuncu kontrollü karakter olarak oynanışı gösterildi (dakika 1:06):

Sora’nın çocukluk arkadaşı ilk defa oynanabilir karakter olmuyor. Gameboy Advance (GBA) için çıkarılan ve daha sonra PS2 için yenilenen Kingdom Hearts: The Chain of Memories, Riku’yla oynanabilen bir hikayeyi içeriyordu.

Final Battle fragmanı ayrıca, daha önce gördüğümüz dünyalar da dahil olmak üzere Kingdom Hearts 3’ten yepyeni içeriklerle dolu. Forzen’dan Arendelle ve Big Hero 6’dan San Fransokyo gibi seriye yeni yerler de görülüyor. Fragmanın ikinci yarısı, Kingdom Hearts serisinin birbirinden çok farklı, ancak birbiriyle bağlantılı konularını, pek çok sahneyi ve karakteri bir araya getiriyor.

Kingdom Hearts 3 heyecan verici görünse de maalesef oyunun sızdıran kopyaları spoiler dolu videolara ve paylaşımlara yol açtı. Yönetmen
Tetsuya Nomura hayranlara verdiği mesajda sızıntıyı ele alarak, potansiyel spoiler içeren paylaşımlar hakkında uyanık olmalarını istedi. Nomura ayrıca oyunun belirli bölümlerinin henüz dahil edilmediğini de belirtti. Ancak oyun Kasım ayında gelişimi tamamladı.

Kingdom Hearts 3 PlayStation 4 ve Xbox One için 25 Ocak 2019’da çıkacak.