Warhorse: “Kingdom Come Deliverance lansmanda hatalarla doluydu”

Kingdom Come: Deliverance Topluluk Müdürü Christian Piontek, Reddit‘teki soru cevap etkinliği sırasında oyunun lansmanda ortaya çıkan hatalardan muzdarip olduğunu ve Warhorse Studios’un bu hataların etkilerini yanlış hesapladığını kabul etti.

Piontek stüdyonun hatalar konusunda ne düşündüğünü soran bir hayranına şöyle cevap verdi:

“Mütevazı ve dürüst olmak gerekirse en büyük hatamız muhtemelen başlangıçtaki hataların giderilmesi için oyuna yeterince zaman ayırmamak ve gelişimimizin ilk denemelerde yeterince iyi olacağına inanmaktı. Ancak Kingdom Come: Deliverance çok karmaşık bir oyun olarak ortaya çıktı ve final sürümünde beklenenden daha fazla hata vardı. Hataları yamalarla düzeltmek için çok çalıştık ve şu anda hala bir yama üzerinde çalışıyoruz. Çünkü olabildiğince fazla hatayı düzeltmek istiyoruz. Şimdi oyunda geldiğimiz noktadan dolayı mutluyuz. Bu yüzden Royal Edition’ı getirdik. Ancak bu bizim için zorlu bir dersti ve gelecekteki projeler için hata düzeltmelerinin ne kadar önemli olduğunu hep aklımızda tutmamız gerekiyor.”

Kingdom Come: Deliverance hatalara rağmen 2 milyondan fazla kopya sattı ve Warhorse Studios ilk projesini başarıyla tamamladı. Royal Edition Mayıs ayında yayınlandı ve tüm eklenti içeriği ile birlikte oyunun “gelişmiş bir sürümünü” içeriyordu.

Warhorse Studios ve Kingdom Come: Deliverance markası Şubat ayında THQ Nordic‘in yan kuruluşu Koch Media tarafından satın alınmıştı.