Kamala Khan, Marvel’s Avengers’ta oynanabilir karakter olacak

Ms. Marvel’in Kamala Khan versiyonu Marvel’s Avengers’ın kahraman kadrosuna katılacak. New York Comic-Con’da düzenlenen Marvel Games panelinde duyurulan Ms. Marvel aktris Sandra Saad tarafından seslendirilecek ve 6. oynanabilir karakter olacak. Kahramanımız Hulk, Kaptan Amerika, Kara Dul, Iron Man ve Thor’la birlikte savaşacak.

Panel sırasında Saad, Kamala Khan’ın arka planına olan ilgisinden de bahsetti:

“Ben Kamala Khan gibi birinci kuşak Amerikalıyım. Tamamen ilişki kuramayarak büyüyorsunuz. Birçok şey yaşıyorsunuz. Tamamen ilişki kuramamakla büyüyorsunuz. Birçok ergenlik kaygısı var çünkü hiçbir yerde tam olarak kabul edilmiyorsunuz. Bununla gelen bir mücadele var.”

Ayrıca karakterin yaratıcısı ve Marvel’ın İçerik ve Karakter Geliştirme Başkan Yardımcısı Sana Amanat kahramanın Marvel’s Avengers’a katılması hakkında konuşmak için panele katıldı. Amanat şunları aktardı:

“Crystal Dynamics’in güç setini, karakterin kim olduğunu ve aynı zamanda kişiliğini yansıtmasını gerçekten takdir ediyorum. [Çizgi romanlarda] ne istersek yapabiliriz ve şimdi sizler bunu ödeyeceksiniz.”

Ayrıca panelde Kamala Khan’ın Marvel’s Avengers’a katılımını duyuran yeni bir fragman da kahramanın hikayenin neresinde yer aldığını ve dövüş mekaniklerini gösterdi:

Marvel’s Avengers gittikçe daha da heyecan verici tanıtımlarla karşımıza çıkıyor ve oyun hakkında hala bilmediğimiz çok şey var. Eğlenceli bir yolculuk olacak gibi görünüyor.

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, PC ve Stadia’ya gelecek. Kamala Khan‘ın oyuna dahil olması konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce yakından tanıdığımız diğer karakterler arasında öne çıkabilecek mi?