Just Cause 4’ün yeni fragmanı ekstrem bir dünya sunuyor

Avalanche Studios, Just Cause’un resmi YouTube sayfasında yeni bir video yayınladı. Gelecek oyunun farklı yönlerini sergileyen serinin ilk videosu “Just Cause 4 SPOTLIGHT: World and Biomes” oyunun dünyasını birçok yönden tanıtıyor.

Just Cause 4 tabiat çeşitliliği sunuyor

Just Cause 4‘te dört farklı tabiat sunuluyor: Alpler, yağmur ormanı, çayır ve çöl. Her tabiat, kendi iklimine ve bölgelerine sahip. Böylece Rico’nun bu bölgelerle etkileşime girme biçimi büyük ölçüde değişiyor. Alp bölgesindeki dağlık bölgeler And Dağları‘ndan esinlenerek, süzülmek için mükemmel bir manzara sunuyor. Bu arada, yağmur ormanlarının uzun ağaçları, belirli seyahat modlarına izin vermeyecek.

İlginçtir ki yağmur ormanlarından oluşan bölge, Just Cause 4‘ün en büyük kısmını kapsıyor. Alp bölgelerinden farklı bir manzaralara ek olarak, yağmur ormanları da tropikal fırtınalar gibi ekstrem hava koşullarına ev sahipliği yapıyor.

Geniş çayır bölgeleri olarak bilinen bölge ise Arjantin’deki pampalardan ilham alıyor. Ağaçsız ve alçak araziler sunsa da, bu bölge Solis’in en yoğun bölgesini oluşturuyor. Tarım arazileri bu bölgenin büyük bir bölümünü oluştursa da, büyük şehirler de yer alıyor. Sadece mısır tarlaları ve gökdelenler değil. Aşırıya kaçan hava koşulları çayırlarda da yaygın ve genellikle kasırga görülüyor.

Videoda gösterilen Just Cause 4’ün son manzarası ise çöl. Bir zamanlar yemyeşil çayırlarla dolu bir alanmış ve zamanla kurumuş. Artık tehlikeli, kuru, vahşi tabiatıyla Just Cause 4’ün en küçük kısmını oluşturuyor. Çayırlar ve yağmur ormanları gibi çöl de kendi sert hava koşullarına, kum fırtınalarına sahip ve görüş mesafesine oldukça etkisi var.

Avalanche şimdiye kadarki en iyi açık dünya oyununu yapmak istiyor ve videodaki detaylara bakılırsa daha değişik ve kendine has tarzıyla önemli bir yapım olacak gibi görünüyor.