Jumanji: The Video Game’den ilk oynanış videosu geldi

Jumanji: The Video Game‘den ilk oynanış videosu geldi ancak ilk izlenim için yeterince etkileyici değildi. Ancak oyun dünyasında ilk izlenimlerin çoğu zaman değişebildiğine şahit olduk. Belki de ilerleyen zamanlarda bizi şaşırtırlar.

Oyunun karakter modellemesi Fortnite’ı andırsa da daha vasat bir görünüme sahip. Çok ayrıntılı değiller ancak renkli ve canlılar. Karakterler filmdekilere benzetilmeye çalışılmış. Yine de genel olarak ele alındığında grafikler muhtemelen bu fragmanın en iyi parçası olabilir… Dövüş ve çatışma sahneleri son derece basit tasarlanmış. Adeta Nintendo 64 dönemindeki sıkıntılara benzer bir yaklaşımı gibi görünüyor.

Çocukluğumuzun efsanesi yenilenen film serisiyle gülümsetmeyi başarsa da Jumanji: The Video Game’in oynanış mekanikleri ve görselleri bizi hayal kırıklığına uğrattı. Karakterler adeta sıra tabanlı bir oyunda dövüşüyorlar izlenimi veriyor. Sanki üzerinde fazla uğraşılmamış bir mobil oyun gibi hissettiriyor. Daha fazla uzatmadan sizi oynanış videosuyla baş başa bırakalım:

Oyun müzikleriyle de uyumsuz bir profil çiziyor. Sıradan bir jungle müziğinin üzerine film serisinden de aşina olduğumuz tamtamlar eşlik ediyor. Daha gizemli, gerçekçi ve ürkütücü bir hava beklerken karşımıza tam aksine abartılı ve rengarenk bir oyun çıkıyor.

Umarız ki Jumanji: The Video Game bizi mahçup eder. Yeni Jumanji filmi eğlenceliydi ve bunu daha iyi yansıtan bir oyun oynamayı bekliyoruz. Oyununun en umut verici yanı çok oyunculu kooperatife olan vurgusu diyebiliriz. Belki de mücadele, grafik ve müziğin yarattığı travmayı bir nebze olsun hafifletebilir.

Jumanji: The Video Game 8 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkacak.