Journey to the Savage Planet oynanış fragmanıyla tanıtıldı

Journey to the Savage Planet, Far Cry 4 yönetmeni Alex Hutchinson tarafından 2018’de kurulan Typhoon Studios tarafından geliştiriliyor. Oyun farklı bir mizah anlayışı sunan, birinci şahıs macera türünde bir yapım. Ekip ilk oynanış fragmanını E3’te sundu ve oyunun patlama yapabileceğini düşünüyor.

Fragman kısa olduğu için oynanış biraz sınırlı görünse de, Journey to the Savage Planet için umut verici diyebiliriz. Karakteri renkli bir gezegende gezinirken ve komik görünen uzaylı yaratıkları alt ederken görüyoruz. Bambaşka bir gezegen, bambaşka bir ekosistem bizleri bekliyor ve bu farklı dünyayı jetpack kullanarak keşfetmenin keyfini çıkaracağız.

Oyunda dikkat çeken en önemli nokta, uzayda yapılacak bu keşfin olabildiğince eğlenceli hale getirilmesi. Fragmana bakılırsa mizah, mücadele ve keşif bir arada ve Typhoon Studios’un yönetmeninin FPS oyunlarındaki geçmişi Journey to the Savage Planet’ı olabildiğince ileriye taşıyacaktır.

PC’de Epic Games Store‘a özel olan Journey to the Savage Planet şöyle tanımlanıyor:

Bu eğlenceli ve renkli birinci şahıs macera oyununda 4. En İyi yıldızlararası keşif şirketi olarak gururla puanları toplayan Kindred Aerospace’in en yeni üyesi olarak oynuyorsun.

Çok az ekipman ve gerçek bir planın olmadan keşfedilmemiş bir gezegene bırakıldın; şimdi yabancı hayvan ve bitkileri keşfedip listelemeli ve bu gezegenin insan yerleşimine uygun olup olmadığını belirlemelisin. Maceraya ilerle! Bol şanslar, goo’yu unutma!

Journey to the Savage Planet PS4, Xbox One ve PC (Epic Games Store) için 2020’nin başlarında gelecek. Bu arada E3 2019’da ortaya çıkan tüm duyuru ve haberleri buradan takip edebilirsiniz.