Insurgency: Sandstorm 2020'de konsollara gelecek

Insurgency: Sandstorm 2020'de konsollara gelecek
Konsol oyuncuları yıllar süren bekleyişin ardından Insurgency: Sandstorm'a kavuşuyorlar. New World Interactive'in Üretim Başkanı Derek Czerkaski, Reddit'te oyunu konsola taşıma planlarını ayrıntılı olarak anlattı. Insurgency:...

Konsol oyuncuları yıllar süren bekleyişin ardından Insurgency: Sandstorm'a kavuşuyorlar. New World Interactive'in Üretim Başkanı Derek Czerkaski, Reddit'te oyunu konsola taşıma planlarını ayrıntılı olarak anlattı. Insurgency: Sandstorm her şey planlandığı gibi giderse 2020 bahar aylarında konsollara gelecek.

New World Interactive oyunu konsola taşımanın getirdiği zorlukları aşmak için Black Tower Studios ile birlikte çalışıyor. Böylece stüdyo üretim zorluklarını aşarken aynı zamanda Insurgency: Sandstorm'a yeni içerikler geliştirmek için zaman kazanacak. Oyunları konsola taşımak New World için en büyük endişe kaynağıydı. Czerkaski bu konuda: "... Stüdyonun geçmişi göz önüne alındığında konsola taşıma, optimizasyon, konsol TRC (Teknik Gereksinim Kontrol Listeleri), vb. konularda ilgili pek fazla deneyimimiz yoktu." dedi.

Insurgency: Sandstorm'u konsolda oynayacak oyuncuları ek içerikler ve yaklaşık iki haftalık "konsola özel harita" alacaklar. Taşımayla birlikte oyuna getirilmesi planlanan yeni içerikler ertelenmeyecek. Ancak stüdyo bu yeni içerikler hakkında detaylı açıklama yapmadı.

Birinci şahıs nişancı Insurgency: Sandstorm'un konsol sürümünün 2017 yılında PC sürümüyle birlikte çıkması bekleniyordu. Ancak konsol sürümü ne yazık ki ertelendi. Ardından Haziran 2018'de yapılan son açıklamada 2019'un ilk yarısına ertelendiği belirtilmişti. Umuyoruz ki bu kez konsollara ulaşmayı başarır.