Insomniac Games daha fazla Marvel oyununa açık

Marvel’s Spider-Man, Insomniac Games için birçok yönden bir dönüm noktası. Oyun sadece olumlu eleştiriler almakla kalmadı, aynı zamanda geliştiricinin ilk lisanslı oyunu oldu. Stüdyo, Spyro the Dragon ve Ratchet and Clank gibi serilerle ünlü olsa da, Insomniac başka karakterler üzerinde tekrar çalışmaya karşı olmadığını söylüyor. Stüdyo temsilcisi, Marvel ile ilişkilerinin pozitif olduğunu belirtti.

Spider-Man Insomniac – Marvel ile ilişkisinin başlangıcı oldu

FANDOM‘a konuşan Topluluk Direktörü James Stevenson, çizgi roman yayıncısının stüdyoyu ateşlediğini söyledi: “Marvel ile çalışmak, kendi işimiz üzerinde çalışırken bizi muhtemelen daha iyi olmaya itti.”

insomniac games spider-man çıkış tarihi kutu tasarımı insomniac

Insomniac’ın Marvel için çizdiği manzara Marvel vs Capcom: Infinite‘ten çok daha uzak ve iyi bir yerde. Aslında, Marvel göreceli olarak bu işlerden elini çekmişti ancak geliştiriciyi bu yolda durduran herhangi bir engel sunmadı. Hatta Stevenson’a göre, çizgi roman devi “daha iyi bir Spider-Man oyunu yapmaları için yardım istedi ve oldukça ilgiliydi. Marvel’s Spider-Man, Insomniac’ın yaratıcı ve özgür yanını gösteren, özgün bir hikayeye sahip.

Stevenson lisanslı oyunlar ve Insomniac’ın geleceği için stüdyonun bu fikre karşı olmadığını söyledi ve: “Elbette başka lisanslı oyunlara açık olacağız.” yanıtını verdi.

Lisanslı oyunlar üzerinde çalışma konusunda için herhangi bir avantaj veya dezavantaj belirtmese de, lisanslı bir oyun geliştirmenin “farklı” olduğuna da değindi.

Insomniac şu anda yeni bir Resistance oyunu üzerinde çalışmıyor, bu yüzden stüdyonun bir sonraki adımını görmek ilginç olacak. Marvel’s Spider-Man 7 Eylül’de PlayStation 4‘e özel olarak çıktı.