Infinity Ward’ın bir sonraki Call of Duty oyunu ne olacak?

Son 10 yıl boyunca algoritma tutarlıysa, bir sonraki Call of Duty oyunu Infinity Ward tarafından geliştirilmeli. Yakın zamanda yayınlanan ResetEra gönderisinde, Call of Duty 2019’un ne olacağı konusunda spekülasyonlar yapıldı. Bazıları 2013’ün oyunu Call of Duty: Ghosts için bir devam oyunu gelebileceğini düşünüyorlardı.

Infinity Ward’ın üst düzey iletişim müdürü Ashton Williams’tan gelen Tweet’e kafatasının yer aldığı bir GIF eklenmişti ve topluluk bunun Call of Duty: Ghosts’un devamı olduğuna inanmaya başlamıştı.

Ardından Kotaku Haber Editörü Jason Schreier’dan gelen cevaba göre, bir sonraki Call of Duty oyununun Ghosts olmayacağı anlaşılıyor. Schreier, ResetEra yorumunda net bir şekilde “Ghosts 2 değil!” dedi. Infinity Ward, Ghosts’tan önce Call of Duty serisini popüler hale getiren ve günümüze taşıyan Modern Warfare serisinden sorumluydu. Tweet’te yer alan hayalet yüz, Modern Warfare oyunlarından Simon “Ghost” Riley karakterine referans olabilir.

Eğer Schreier haklıysa Call of Duty serisindeki bir sonraki oyun Modern Warfare 4 olabilir. Kimileri de yeni oyunun, hayranların favorisi Modern Warfare 2‘nin remaster sürümüne dair bir ipucu olduğunu düşünüyor. Infinity Ward, 2016’da Modern Warfare Remastered’ı piyasaya sürdü ve oldukça iyi sattı. Belki de devamı gelebilir ve 2019’da Modern Warfare 2’nin 10. yıl dönümünü kutlarlar.

Tweet’in ne anlama geldiği tam olarak belli değil, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde yeni oyundan ipuçları veya duyurular gelmeye başladığı zaman daha fazlasını öğreneceğiz. Black Ops 4 kısa süre önce piyasaya sürüldü ve geleneksel tek oyunculu campaign modu dahil olmasa da milyonlarca kopya sattı ve çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı.

Call of Duty: Black Ops 4 incelememize buradan erişebilirsiniz. Black Ops 4 seriye birçok yenilik getirdi ve özellikle battle royale modu Blackout ilk kez seriye geldi.