Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure çıkış tarihiyle duyuruldu

Blue Sky Studios 2016’da vizyona giren Buz Devri: Büyük Çarpışma’dan bu yana yeni film yapmadı. Ancak yeni bir macera yolda! Yayıncı Bandai Namco Entertainment ve geliştirici Outright Games kısa süre önce Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure adlı yeni oyununu PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için duyurdu. Oyunun 18 Kasım’da yayınlanması planlanıyor. Avustralya ve Yeni Zelanda’da ise 6 Aralık’ta çıkacak.

Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure film serisine oldukça benzeyen görseller, yoğun macera, harika müzikler ve Scrat’ı hayranlarıyla buluşturacak. Sevimli kemirgen Scrat ilk kez kendisine özel bir oyun ve macerada başrol olarak yer alacak. Oyuncular Scrat’ın kıymetlisi meşe palamudunu bulmak için onun çılgınlığına ortak olacaklar. Değerli meşe palamudu ne yazık ki Scratazon Tapınağı’nda kayboldu.

İşte Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure için yayınlanan oynanış fragmanı:

Meşe palamudunu almak kolay olmayacak. Kurtarmak için çağlar öncesi sincabımız Scrat tapınağa erişmeli ve meşe palamutunu geri almasının tek yolu olarak efsanevi nesneler toplamalı. Elbette yolculuk boyunca sıcak lavlar arasında, buzlu arazilerde ve diğer tehlikeli ortamlarda çeşitli karakterleri de gösteren Ice Age dünyasında mücadele verecek.

Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure‘ın 3D aksiyon-macera deneyiminde oyuncular çeşitli özel yeteneklerin kilidini açan hazineleri bulmak için her yeri keşfedecekler. Bu güçler Scrat’a daha yükseğe zıplama, daha ağır nesneler kaldırma gibi yeni yetenekler getirecek.