Hunt: Showdown konsollarda gelişmiş özellikler sunacak

Crytek’in merakla beklenen yeni oyunu Hunt: Showdown‘ın konsol sürümleri PlayStation 4 Pro ve Xbox One X için bazı geliştirmelerle gelecek ancak sabit 30 fps performans sunacak.

Geliştirici, Wccftech ile yapılan röportajda; bazı oyuncuların diğerlerine göre daha yüksek kare hızlarına ulaşmalarına izin vermenin onlara rekabetçi bir oyunlarda haksız bir avantaj sağlayacağını belirtti. Ayrıca PS4 Pro ve Xbox One X geliştirmeleri hakkında ayrıntı verilmedi.

Hunt: Showdown yukarıdakilere ek olarak lansmanda HDR desteği sunmayacak ancak Crytek özelliği gelecekte eklemeyi düşünüyor. Çapraz oyun hakkında da konuşan geliştirici, seçenekleri araştırdığını ve mantıklı olması halinde özelliği sunmak istediğini söyledi.

Röportajda Crytek’e stüdyonun yeni nesil konsolların şu ana kadar ortaya çıkan teknik özellikleri hakkında ne düşündüğü de soruldu:

“Eğer görsel kalite yeni nesil konsollardan beklendiği gibi aynı büyük adımlarla artmaya devam ederse oyunun kurallarını değiştirecek olan kesinlikle yeni hızlı depolama özelliği olacak. Yükleme sürelerinin azalmasının büyük bir avantaj olmasının dışında; akışla ilgili oyunların tasarlanması için oldukça fazla seçenek açacaktır. Bu aynı zamanda oyun motorlarının da oldukça köklü bir şekilde gelişmesi gereken bir cephe ama kesinlikle heyecan verici.”

Hunt: Showdown bu sonbaharda PlayStation 4‘e gelecek ancak çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Oyun şu anda PC ve Xbox One’da erken erişimde.