Hover ile yüksek tempolu parkur heyecanı PS4’e geliyor!

Hayal gücünün sınırları zorladığı PC / konsol oyunu Hover: Revolt of Gamers hakkındaki ilk duyumların ardından uzun bir süre geçti. Oyun, PlayStation Experience 2017’de yeniden sergilendi. Daha sonra, oyunun konsollarda ve PC’de çapraz platform oynanış sunacağını öğrendik.

Hover’ın çıkış tarihi açıklandı

Playdius ve Midgar Studio, Hover‘ın resmi olarak 18 Eylül 2018’de PlayStation 4’e geleceğini doğruladı. Oyun, 19 Eylül’de Xbox One’a ve 20 Eylül’de Switch’e yayınlanacak. Duyuru yeni bir fragmanla yapıldı:

Hover’ın sunacağı ana özellikler şöyle:

  • İnanılmaz bir Şehir: Hover City, fütüristik bir şehir. Binalar, nefes kesen dikey oyun alanları sunmakta.
  • Şaşırtıcı Hareketler: Yüksek teknoloji ürünü kostümünüz sayesinde Hover City’den kayın, zıplayın, hızla koşun ve duvardan atlayın.
  • Çevrimiçi Çok Oyunculu: Arkadaşlarınıza çevrimiçi olarak katılın ve ister kooperatif olarak, ister birbirinize karşı oynayarak maceraya birlikte devam edin. Topluluk tarafından gerçek zamanlı olarak oluşturulan yarış, etkinlik veya puanlama savaşlarına katılın.
  • Seviye Yükseltme Mekaniği: Deneyim kazanın ve karakterinizin yeteneklerini geliştiren çipleri açın. E-Swap işlem sistemi ile daha iyi olanları elde edebilmek için yedek çiplerinizi kullanabilirsiniz.
  • Özelleştirilebilir Bir Deneyim: İstediğiniz zaman anında tek oyunculudan çok oyunculuya geçiş yapın. Birinci veya üçüncü şahıs açısıyla oynayın ya da her ikisini de sunan otomatik kamerayı etkinleştirin ve dinamik deneyim yaşayın.
  • J-Pop’tan esinlenen Dinamik Soundtrack: Hideki Naganuma’nın (Jet Set Radio, Yakuza serisi) katılımıyla Cedric Menendez tarafından bestelendi.

Bu günlerde çapraz platform oynanışın özellikle PS4 için ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, hiç şüphesiz oyun bu noktada önemli bir yapım. Hover hakkında düşündüklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.