Twitter’da Sean Bean’i öldüreceğini paylaşan oyuncu banlandı!

Twitter tehdit olduğunu otomatik olarak algıladığı kelimeleri veya ifadeleri masum bir şekilde kullanan kullanıcıları yasaklanmasıyla ünlü bir platform. Bir kullanıcı daha buna maruz kaldı ve bu seferki Hitman 2‘nin Zorlu Hedefi Sean Bean’i öldürmekle ilgiliydi.

Hitman 2 suikastla ilgili bir oyun ve Sean Bean oyunda hedef olarak yer alıyor. Oyunun ilk Zorlu Hedefi Mark Faba olarak oyuncuların karşısına çıkan ünlü aktör ve 2 haftalık süre boyunca özel ödüller için hedef olacak. Buraya kadar herşey normal.

Twitter kullanıcısı @TheFatConsol3R oyunu oynamak ve Sean Bean’i avlamak için hazırdı ve bunu hesabından paylaştı.

“Looks like I’m gonna be killing Sean Bean tonight then.” (“Bu gece Sean Bean’i öldüreceğim gibi görünüyor.”) paylaşımını yapan kullanıcı Twitter’da kalıcı olarak banlandı.

Hitman 2 Sean Bean Twitter yasağı sean bean

Kullanıcı yasağa itiraz etmeye ve Hitman 2 hakkında konuştuğunu açıklamaya çalıştı, ancak Twitter e-postalarını görmezden geldi. Daha sonra yaklaşık 4 saat sonra hesap eski haline getirildi.

TheFatConsoller ardından haberi paylaştı ve: “Ölümden döndüm” yorumunu yaptı.

Daha çok Twitter hesap katili olmaktan dönmüş gibi görünüyor. Galiba sosyal medyada yazdıklarımıza dikkat etmeliyiz. Oyun bile olsa…

Elusive Target görevi olarak da bilinen “The Undying” şu anda Hitman 2’de başladı ve 4 Aralık’a kadar devam edecek.