Hayatta kalma korku oyunu Abandoned, PS5'e özel olarak duyuruldu

Hayatta kalma korku oyunu Abandoned, PS5'e özel olarak duyuruldu
Blue Box Game Studios, PS5'e özel birinci şahıs hayatta kalma korku oyunu Abandoned'u duyurdu. Abandoned, bilmediği bir ormanda yapayalnız uyanan Jason Longfield'ın hikayesini konu alıyor. Stüdyo oyun için kısa oynanış görüntülerinin...

Blue Box Game Studios, PS5'e özel birinci şahıs hayatta kalma korku oyunu Abandoned'u duyurdu. Abandoned, bilmediği bir ormanda yapayalnız uyanan Jason Longfield'ın hikayesini konu alıyor. Stüdyo oyun için kısa oynanış görüntülerinin yer aldığı bir teaser yayınladı.

Abandoned'un hikayesi, ıssız bir ormanda terkedilmiş olarak uyanan Jason Longfield etrafında dönüyor. Oraya nasıl gittiğini hatırlamayan Jason, çok geçmeden kaçırıldığını ve oraya karanlık bir amaç için getirildiğini öğreniyor. Hayatta kalmak için savaşan Jason'ın asıl amacı uğursuz ormandan kaçmak. Teaser videosu, oyunun gerçekçi bir konsept üzerine oturtulduğunu gösteriyor.

Abandoned gerçekçi bir korku deneyimi olacak

Abandoned, gerçekçi hissettiren benzersiz bir oyun deneyimine odaklanıyor. Her olayın karakter üzerinde bir etkisi var. Jason koştuktan sonra nefessiz kalırsa veya korkarsa atış isabetliliği düşüyor. Aksiyon nişancı oyunlarının aksine, Abondoned'da silah ateşlemek gerçekçi bir şekilde yavaş olacak ve hayatta kalabilmek, taktiksel bir yaklaşım gerektirecek. Blue Box, oyuncuların düşmanla her karşılaştığında gergin olmasını istiyor. Yanlış bir hareket, mücadele sırasında hayatta kalmak veya kalamamak arasında belirleyici faktör olacak.

Abandoned, DualSense kontrol cihazının özelliklerini destekleyecek ve 3D ses ile sürükleyici bir deneyim sunacak. Oyun ayrıca 4K 60 FPS olarak işlenmiş yüksek kaliteli hareket özelliğine sahip olacak. Geliştirici çevre kalitesinin mümkün olduğunca gerçeğe yakın olmasını sağlamaya çalıştıklarını ve gerçekçi grafikler, düzgün karakter animasyonları ve kısa yükleme ekranları hedeflediklerini belirtiyor.

Abandoned, 2021 yılının son çeyreğinde PS5'e özel olarak piyasaya sürülecek. Bluebox yakında oynanış videosu paylaşacağını duyurdu.