GTA: San Andreas mobil sürümünde yeni hileler bulundu!

GTA: San Andreas 2013 yılında mobil cihazlara geldi ve ardından oyunun bu sürümü PS3, Xbox 360 ve diğer platformlara taşındı. GTA oyuncuları ve modcuları oyunun mobil versiyonunda PS2 sürümünde bulunmayan yeni hile kodları bulunduğunu keşfetti.

Popüler GTA YouTuber’ı Vadim M, GTA: San Andreas’ın mobil versiyonunda gömülü buldukları gizli hilelerin bazılarını sergilemek için bir grup GTA hayranıyla bir araya geldi.

GTA: San Andreas’ın mobil versiyonu War Drum Studios tarafından yapıldı ve stüdyo gelişim sürecinde oyuna yeni geliştirme araçları ve hileler eklemiş gibi görünüyor. Gizli hile kodlarının çoğunun geliştirme sırasında oyunu test etmek ve hata ayıklamak için kullanıldığı düşünülüyor. Ancak War Drum Studios yeni hileleri ekleyerek oyunda orijinal hile kod sistemini kırdı. Bu durum hilelerin bazılarını aktive etmeyi zorlaştırıyor, ancak imkansız değil. Oyuncular gizli hileleri etkinleştirmek için mobil cihazlarına bağlı bir klavye kullanarak belirli harf kombinasyonlarını girebilirler.

Örneğin hilelerden biri CJ’ye belirli görevlerin dışında oyunda kolayca elde edilemeyen silah ve teçhizatlar veriyor. Hileler geliştiricilerin performans testlerini kayıt yüklemeden veya oyunun büyük bir bölümünü bitirmeden test etmeleri için faydalı olabilir. Ayrıca hasar almayan araçlar, oyunun zamanını değiştirme, ölümsüzlük gibi hileler de var.

Hem oyuncular hem de oyuncular için çok faydalı bir başka hile de: “scriptbypass”. Bu hile kodu etkinleştirildiğinde oyuncular şu anda aktif olan görevi veya etkinliği hemen atlıyorlar. Yani zorlu ve sinir bozucu Zero RC görevlerini tamamlamak için son derece yararlı olabilir. Geliştiriciler için bazı bölümleri veya etkinlikleri test etmek için oyunun bölümlerini hızlı bir şekilde atlamak için muhtemelen gerekli bir hile.

Hala milyonlarca sadık hayranıyla GTA: San Andreas oldukça popüler bir oyun. Ancak oyuncular oyunda hala yeni şeyler buluyor veya hakkında daha fazla şey öğreniyorlar.

GTA: San Andreas mobil cihazlar için iOS ve Android platformlarında mevcut.

Kaynak: Kotaku