GreedFall oyun deneyimini değiştirecek özelliklere sahip

Spiders’ın merakla beklenen oyunu GreedFall için geri sayım başladı ve yılın iddialı yapımlarından biri olarak göze çarpıyor. Stüdyonun Proje Yöneticisi Claire Léger PlayStation Blog‘a oyun hakkında açıklamalar yaptı ve bazı özelliklerle önemli noktaları paylaştı.

Léger’e göre aksiyon rol yapma oyunu deneyimi önemli ölçüde değiştirecek 4 farklı zorluk seçeneğiyle birlikte gelecek. GreedFall oyuncuların istedikleri oyun tarzını seçmelerine izin verecek şekilde tasarlandı ve hem hikaye odaklı hem de savaş odaklı bir deneyim sunduğunu belirtti. Savaştan kaçınmak isteyenler karakter ve diplomasiye odaklanırken, RPG hayranları ve biraz harekete geçmek isteyenler karakter istatistiklerine odaklanabilecek.

İstatistiklerden bahsetmişken, RPG hayranları GreedFall’un yetenek ağacının zehirli bıçaklar ve sihir de dahil olmak üzere 80 beceriye sahip olduğunu belirtti. Yetenekleriniz düşmanlarınızı yaratıcı yöntemlerle alt etmenizi sağlarken, onları istediğiniz gibi seçip kombine edebileceksiniz. Spiders daha önce GreedFall’un oyuncuların dünyayı ve NPC’lerin davranışlarını etkileyecekleri birçok sona sahip olacağını söyledi. Geliştirici 17. yüzyılda geçen merak uyandırıcı tamamen yeni bir dünya vadediyor.

Léger yeni oyunları hakkında bazı detayları şöyle açıklıyor:

“Oyunda sömürge temalarının yankıları var ancak bu noktada tarihi yansıtmıyor. Olacaklar sizin kararlarınıza kalmış. GreedFall dünyası farklı insanlar, düşmanlar, görevler ve yaratıklarla dolu ve her şeyin varolmak için geçmişi ve nedeni var. Oyundaki gizemlere dalıp dalmamak sizin seçiminiz.”

GreedFall 10 Eylül’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Son olarak geçtiğimiz günlerde yayınlanan lansman fragmanına göz atabilirsiniz: