God of War, Sony’nin beklentilerini önemli ölçüde aştı

Sony’nin yatırımcılar ve analistler için yaptığı mali konferans sırasında, Finans Sorumlusu Hiroki Totoki, PlayStation oyunlarının performansı hakkında ilginç bilgiler verdi. Özellikle God of War, video oyunu tarafında diğer oyunlar gibi mali yıl içinde şirketin gelir artışında önemli rol oynadı.

God of War ve üçüncü parti oyunlar beklentileri aştı

Sony Interactive Entertainment, Santa Monica Studios tarafından geliştirilen God of War, bazı üçüncü parti oyunlarla birlikte beklentileri “önemli ölçüde” aştı. PS4 yazılım satışları mali yılın ilk çeyreğinde Sony’nin en büyük kozu oldu. Bunların yanı sıra, E3 2018‘de tanıtılan oyunların güçlü geri bildirimler aldığı belirtildi.

playstation store god of war god of war

Birinci parti oyunlar, Oyun ve Ağ Hizmetleri segmenti için artış gösteren gelirler arasında ana faktör olarak gösteriliyor. God of War da şüphesiz bu oyunların başında geliyor. Üçüncü parti oyunların katkısı ise Sony’nin beklentilerinden daha fazlaydı.

Totoki, PlayStation Plus abone sayısının son çeyrekteki düşüşünün nedenini de açıkladı. Farkın önemli olmadığını belirtti ve önceki çeyrekte PS Plus abonelerinin artmasına neden olan çok oyunculu oyunların çıkışının ardından rakamların dengelendiğini belirtti. Raporda ayrıca PlayStation 4 satış rakamlarına da değinildi.