God of War hayranları oyundaki son sırrı keşfedebildi mi?

God of War oyuncuları, yeni tercüme edilen bir rünün oyundaki son sır olup olmadığını anlamaya çalıştılar ve son 24 saat içinde oyunun reddit sayfalarında adeta bir etkinlik oldu. Fakat en son bulgu, beklenenin aksine akıl almaz bir keşfi yansıtmıyordu ve takipçiler arasında tartışma başlattı.

Yazının ilerleyen kısmının God of War‘ı oynamamış olanlar için SPOILER içerdiğini belirtelim.

God of War hayranları oyunda büyük bir sırrı keşfetti

God of War Secrets’teki Reddit kullanıcıları, bu ayın başında ortaya çıkan sırrını bulma umuduyla çeviriler ve ekran görüntülerini paylaşmaya başladılar. God of War’ın yönetmeni Cory Barlog‘un, sırrı Kratos’un evinde bulunabileceğini söylediği Comic Con panelinin ardından, arama daha daraldı ve yüzlerce insan dedektif gibi araştırmaya başladı.

God of War Loki sırrı god of war

Evin içinde bulunan son bulgular, bir araya getirince “Loki” oluşturan dört rüne ilişkindi. Bu, elbette, Atreus‘un gerçek kimliğiyle ilgili bir ipucu ve oyunun başında bulunursa, oyuncular için büyük bir spoiler olurdu. Santa Monica konsept sanatçısı Joe Kennedy tarafından da vurgulandığı gibi, Faye başlangıçtan itibaren Atreus’un gerçek kimliği hakkında bilgi sahibiydi, ancak bu sırrı kocası Kratos ve genç oğlu Atreus’tan sakladı.

God of War Secrets Discord kanalında bazı sinsi hayranlar rünlerde ‘Kilo’ imgesinin yazardığını söyleyerek soruları cevaplayan Kennedy’i yemledi. Kennedy, Loki rünlerinin son sır olduğuna inandığını söyledi ve hayranlar bekledikleri açıklamanın geldiğini ilan ettiler.

Ancak konuya konuya değinen Kennedy, sadece bir konsept sanatçısı olarak konuşabileceğini açıkladı. Barlog’un son sırrının farklı olabileceğini öne sürdü ve hayranların bunu “Cory’den duymaları” gerektiğini söyledi.