God of War oyuncularının savaşa yaklaşımı gösterildi

God of War‘ın son derece ilgi çeken Yeni Oyun+ modu kısa süre önce sunuldu ve oldukça zorlu mücadeleler sunuyor. Oyuncular taktiklerini değiştirmek, yeni kombinasyonlar denemek ve farklı silah ve zırh yükseltmeleri ile oynamak zorunda kalabiliyor.

God of War oyuncularının seçimleri ve istatistikleri

Milyonlarca kişinin dünyanın dört bir yanında deneyimlediği eğlenceyi, Santa Monica Stüdyosu bir bilgi görseliyle süsledi. Görsel, oyuncuların God of War‘da savaşa nasıl yaklaştıklarına genel bakış niteliği taşıyor. Oyunun web sitesinde görebilirsiniz.

En ilginç istatistiklerden biri, Ağustos 2018 itibariyle God of War’da Platin kupa kazanan oyuncu sayısının yaklaşık 493,340 kişi olması. Özellikle Valkyries’in yenilgisinin zorluğu düşünüldüğünde, etkileyici bir rakam. Kraliçe ve son Valkyrie Sigrun, ortalama 24’e 1 K/D oranına sahip.

God of War Kratos vs Sigrun god of war

“Give Me a Story” modunda (daha kolay zorluk), Sigrun’un oranı 12/1. “Give Me a Balanced Experience” modunda, 34/1; “Give Me a Challenge” modunda 36/1’e yükseldiği görüyor. Kraliçe Valkyrie’nin en zorlu seçenek “Give Me God of War”da ise oranının 100/1 olması sürpriz değil.

Bilgi görseli ayrıca God of War’ın en popüler silah geliştirmelerini de listeliyor.  Kratos’un Leviathan Baltasının favori yükseltmeleri Hel’s Touch ve Ivaldi’s Anvil. Oyuncular Blades of Chaos için Spartan Charge ve Tartarus Rage‘i tercih ediyor. Blades of Chaos’u 1.6 milyon oyuncu yükseltirken,1.4 milyon kişi tercihini Leviathan Baltasından yana kullandı.

Oyuncuların Yeni Oyun+ modunda mücadeleye yaklaşımlarını gösteren istatistikleri de görmek ilginç olurdu. Santa Monica’nın başka görseller de sunmasını umuyoruz.

God of War’ın Yeni Oyun+ modu kısa süre önce yayınlandı ve daha önce elde edilen tüm zırhları, büyüleri, tılsımları, kaynakları ve yetenekleri koruyarak, oyunculara Kratos’un Norse macerasını bir kez daha tamamlama şansı veriyor. Oyun hakkında çıkan haber, inceleme, geliştirici hikayeleri ve daha birçok içeriğe buradan erişebilirsiniz.