God of War : Oyuna herhangi bir DLC gelmeyeceğini yönetmen onayladı!

“Oyuna DLC gelmiyor. Üzgünüm.”

Ticari ve kritik başarısına rağmen, Sony PlayStation 4 aksiyon oyunu God of War, herhangi bir genişleme paketi güncellemesi almayacak. Bu kadarı zaten onaylanmıştı. Ve şimdi oyun direktörü Cory Barlog bu haberi tekrar doğruladı.

Barlog Twitter’da “Oyuna DLC gelmiyor. Üzgünüm,” dedi. Tweet’i görünüşe göre başka bir Tweet’e yanıt olarak geldi. Ancak Barlog, halihazırda God of War yıldönümü kutlaması için bu hafta gelecek olan daha fazla eklentiden bahsetmişti. Ücretsiz dinamik tema ve avatar setini zaten biliyoruz ve Barlog daha fazlasının geldiğini söyledi. Ancak bu, ne yazık ki God of War için bir DLC’nin işareti olmayacak.

godofwar god of war

Bu yılın Ocak ayında, Barlog, God of War DLC için bir fikir ortaya attı. Ancak, “çok hırslı” olduğuna karar verildi ve  insanlar ona bu fikrin delilik olduğunu söylediler. Bu sebeple DLC daha başlanmadan rafa kaldırıldı.

Barlog, Kinda Funny‘le bir konuşmasında “DLC için gerçekten eğlenceli bir fikrim vardı. Bunu yapamamaktan dolayı büyük bir üzüntü duyuyorum. Bunu yapmayı çok isterdim.” dedi. Ayrıca sonradan bu fikrin aşırı  “hırslı” olduğunu da yine kendisi belirtti.

Barlog, God of War genişletilmiş versiyonunu asla görmeyeceğimizden bahsetti.
“Haklı olarak, herkes dedi ki, ‘Ahbap, bu delilik, bu DLC değil, bu biraz fazla büyük.”dedi.

Öte yandan Barlog, Twitter’da şakalaşırken bir sonraki God of War oyununun Epic Store’a özel olacağını da söyledi.