Ghost of Tsushima’nın ilk gün güncellemesi yaklaşık 8 GB olacak

Günümüzde oyunlar yüksek dosya boyutuyla karşımıza çıkıyor ve geldikleri ilk gün güncelleme alıyor. PS4’e özel Ghost of Tsushima, daha önce duyurulan ilk gün güncellemesine ek olarak lansmanda küçük bir güncelleme daha alacak.

Ghost of Tsushima çok yakında oyuncularla buluşacak ve Sony’nin birinci parti geliştiricilerinden Sucker Punch, oyunu mümkün olduğunca iyileştirmek için elinden geleni yapıyor. Son raporlara göre, Ghost of Tsushima son zamanlarda ilk gün yamasının dosyası boyutunu yaklaşık 8 GB‘a çıkaran yeni bir güncelleme aldı.

Ghost of Tsushima için konsollarda en az 50 GB yer açılması gerekecek

Kaynaklar, Ghost of Tsushima‘ya gelen yeni güncellemenin dosya boyutunun 500 MB olduğunu belirtiyor. Yani oyunu lansmanda oynayacak oyuncuların ek olarak 7.9 GB veri indirmesi gerekecek. Oyunun dijital sürümünü satın almayı planlayanların, konsollarında en az 50 GB boş alan hazırlaması gerekecek.

Ghost of Tsushima, ilk olarak 2017 yılındaki Paris Oyun Haftası etkinliği sırasında Sucker Punch’ın Infamous: Second Son‘dan sonraki yeni projesi olarak ortaya çıktı. Oyun birkaç hafta önce gelişimini tamamladı ve geliştiriciler artık oyunu iyileştirmeye ve hataları düzeltmeye odaklanıyor. PlayStation Store’da ön siparişe açılan oyunun standart sürümü 429 TL, Digital Deluxe Sürümü 489 TL’den satılıyor.

Ghost of Tsushima’da samuray olarak yurdunuzu savunacaksınız

ghost of tsushima ghost of tsushima

Ghost of Tsushima, Moğol imparatorluğu işgaline karşı duran samuray Jin Sakai’nin halkını koruma ve yurdunu geri alma mücadelesini konu alıyor. Oyunun göz alıcı açık dünyasında kıyasıya bir savaş verirken, Tsuşima’nın gizli harikalarını keşfedeceksiniz. Ayrıca yolculuk boyunca samuray geleneklerinin dışına çıkarak yeni bir yol çizecek ve Tsuşima için görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi başlatacaksınız.

Daha önce ortaya çıkan oynanış görüntülerine bakılırsa oyunda istediğiniz zaman Samuray ve Ghost dövüş stilleri arasında geçiş yapabileceksiniz. Bir Samuray olmayı tercih ederseniz, hareket hızınızı düşüren ağır zırhlar giyerek nefes kesici savaşlarda onurunuzla mücadele vereceksiniz. Öte yandan, bir Hayalet gibi dövüşerek düşmanları yok etmek için birçok farklı silahtan faydalanabileceksiniz.

Ghost of Tsushima 17 Temmuz’da PS4‘e özel olarak gelecek.