Ghost of Tsushima grafikleriyle SIE başkanını etkiledi

Sucker Punch’ın merakla beklenen samuray macerası Ghost of Tsushima hakkında çok fazla bilgi gelmese de şimdiye kadar sunulan görüntüler kesinlikle umut vadediyor. Oyun ilk kez 2017’de Paris Oyun Haftası’nda gösterildiği zaman bile etkileyici görsellere sahipti. SIE başkanı Shuhei Yoshida’nın, Ghost of Tsushima’nın grafiklerine verdiği tepkiye bakılırsa, oyun aradan geçen süreçte daha da iyileştirilmiş olabilir.

Yoshida, Famitsu ile yapılan röportajda oyunun görsellerinin kendisini şaşırttığını ve gerçek Japon temasından daha güzel olduğunu söyledi. SIE başkanı Ghost of Tsushima’ya olan sevgisini şöyle dile getirdi:

“… Ghost of Tsushima da harika. Grafiklerden çok etkilendim. Onunla oynadığımda ellerimin durması çok güzeldi. Japon temasını 1.2 kat daha güzel yapan birçok sahne var.”

Şu anda oyunun çıkış tarihi hala bilinmiyor. Bazı raporlar 2020 tarihinde çıkabileceğini ve daha yolu olduğunu öne sürüyor. Geliştirici Sucker Punch Temmuz ayında hala proje için işe alımlar yapıyordu ve PlayStation’a özel oyuna kavuşmak zaman alabilir. Sony, Naughty Dog’un yeni oyunu The Last of Us Part 2’de olduğu gibi Ghost of Tsushima’nın gelişimi boyunca da sessizliğini korudu. Hatta oyunun PS4 ve PS5 için gelebilecek nesiller arası bir oyun olabileceği düşünülüyor.

Ghost of Tsushima samuray yakın dövüşüne odaklanan ve açık dünya ortamında kurulan bir oyun. Sucker Punch açık dünya oyunlara yabancı olmamasına rağmen yeni projesi şirket için büyük bir hit olacak gibi görünüyor.

PlayStation oyuncularının merakla beklediği Ghost of Tsushima hakkında gelecek tüm haber ve duyurulara buradan erişebilirsiniz.