Ghost of a Tale 2019’da konsollara gelecek

Ghost of a Tale, PlayStation 4 ve Xbox One için Şubat 2019’da gelecek. Kesin tarih henüz açıklanmadı, ancak her iki konsol için de aynı gün yayınlanacak. Oyun 13 Mart 2018’de Steam aracılığıyla PC’ye geldi ve 2016’da yayınlanan erken erişim sürümü oyuncuların oyunun bir bölümünü deneyimlemelerine izin verdi.

Aynı zamanda Ghost of a Tale resmi web sitesi seviye tasarım belgeleri ve konsept sanatı da dahil olmak üzere, geliştirme ile ilgili görüntülerin yanı sıra birçok ekran görüntüsüyle güncellendi.

İlk olarak 2013 yılında Indiegogo’da finanse edilen Ghost of a Tale, sıçanların bir fareyi temizlemeye çalıştığı karanlık fantezi dünyasında geçen bir aksiyon RPG oyunu. Yüksek kaliteli modeller ve animasyonlar, sevimli karakter tasarımı ve ilginç gizlilik mekaniklerinden dolayı, beş yıldan fazla süren gelişim sürecinde heyecanla beklenen bir bağımsız oyun oldu.

Ghost of a Tale PS4 ghost of a tale

The Secret of NIMH ve The Dark Crystal filmlerinden esinlenen Ghost of a Tale , düşman farelerden kaçarak sevgilisi Merra’yı bulması gereken fare Tilo’nun hikayesini konu alıyor. Tilo bu görevinde Dwindling Heights Keep’in yolunu tutarak gizlilik ve diyaloglardan yararlanıyor.

Oyunun geliştiricisi SeithCG, adını sahibi Lionel “Seith” Gallat’tan alıyor. Gallat, daha önce Dreamworks ve Universal’da animasyon yapımcısı olarak yer aldı ve The Prince of Egypt, El Dorado Yolu ve Çılgın Hırsız gibi başarılı filmlerde çalıştı.

Ghost of a Tale’in çıkış tarihi netleştiğinde sizleri haberdar edeceğiz. Takipte kalın!