FromSoftware henüz açıklanmayan iki oyun üzerinde çalışıyor

FromSoftware Başkanı Hidetaka Miyazaki 4Gamer‘a verdiği röportajda, stüdyonun şu an geliştirilmekte olan iki yeni proje üzerinde çalıştığını belirtti. Elbette, bu iki oyunun ne olduğu açıklanmadı.

Miyazaki özellikle 2016 yılında FromSoftware’in üretkenliği hakkında yaptığı bir açıklama üzerinde durdu. O dönemde “3.5 ürün grubu” olarak adlandırılan oyun grubu aşağıdaki gibi bölündü:

  • 0.5: Déraciné
  • 1.0: Sekiro: Shadows Die Twice
  • 2.0: Duyurulmamış Oyunlar

İlginç bir şekilde Dark Souls Remastered ve Metal Wolf Chaos XD bu sıralamada yer almıyor, çünkü bu oyunları yayıncılığını Bandai Namco ve Devolver Digital istedi. Bu nedenle Miyazaki’nin röportajda açıkladığı gibi, FromSoftware henüz açıklanmamış iki projeye sahip.

Miyazaki: “Ayrıntıları konuşma zamanı değilse de, ikisi de FromSoftware oyunu. Biraz daha zamana ihtiyacımız olacak, ancak bir şeyler şekillendikten sonra projeler hakkında daha fazla şey söyleyebileceğiz.” dedi.

Sekiro: Shadows Die Twice fromsoftware

Miyazaki projelerin FromSoftware’den beklenen oyun tarzını yansıtacağını belirtiyor. Son yıllarda stüdyo, Souls tarzı oyunlar geliştirmesiyle biliniyor. Yine de Darksouls ve Bloodborne’un şimdilik beklemede olduğu söyleniyor. Sekiro: Shadows Die Twice neredeyse yeni bir Tenchu oyunu gibi olduğundan, Tenchu’nun iki projeden biri olması pek mümkün görünmüyor. FromSoftware’in yeni deneyimlere odaklanma isteği, ekibi kendi oyun kataloğunun dışına çıkarabilir.

Gizli projeler ve spekülasyonlar ne olursa olsun, FromSoftware takipçilerine sunacağı bir sonraki projesine devam ediyor. Sekiro: Shadows Die Twice, 22 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek.