Fortnite’ın yeni silahı duvarları delecek gibi görünüyor!

Fortnite veri madencileri oyuna gelecek yeni bir ‘ağır keskin nişancı tüfeği’ keşfettiler. Popüler battle royale oyununun bir sonraki güncellemesine eklenecek olan silah duvarlardan geçebilecek gibi görünüyor.

Fortnite’ın yeni sniper tüfeği engel tanımayacak

Rapora göre, Fortnite‘a gelecek yeni tüfeğin mermileri 157 puan gibi yüklü miktarda hasar verebiliyor, ancak yeniden yükleme süresinin uzun olması bu hasarı dengeleyecek.

Veriler doğruysa ve silah duvarlardan geçebilirse, bu gerçekten oyun için büyük bir değişiklik olur. Ahşap savunmalara karşı kullanmak büyük ölçüde daha can yakıcı olabilir ve Reddit’teki bazı oyuncular silahı “yapı karşıtı” olarak etiketledi. Silah gelecek hafta Fortnite’a geldiği zaman, etkisini görmek ilginç olacak.

Epic ayrıca son güncellemeden bu yana oyundaki sorunları düzeltmekle meşguldü. Yapıların zarar görmesine engel olan bir hatanın ardından geçici olarak kaldırılan uzaktan kumandalı patlayıcılar oyuna yeniden dahil oldu.

Fortnite hayalet gözetleme fortnite

“Hayalet gözetleme” olarak adlandırılan bir başka sorun da Epic tarafından düzeltildi. Bu sorunla bir engelin önünde çömelmiş bir oyuncu rakibini vurabilirken, çömelen oyuncu açısal bir hata nedeniyle vurulamıyordu. Oyundaki bir diğer düzeltilmeyi bekleyen eşya da Mavi Gazoz’du. Oyuncuları yenilmez yapan bir hatanın keşfinden sonra oyundan kaldırıldı.